REKLAMA

Dworczyk: Nikt z polskiego rządu nie został zaszczepiony

2021-01-28 06:57
publikacja
2021-01-28 06:57
fot. Maria Kaminska / FORUM

Ja nie mam żadnej takiej wiedzy i jestem przekonany, że nikt z polskiego rządu się nie zaszczepił - zapewnił szef KPRM Michał Dworczyk, pytany w rozmowie z "Super Expressem", czy może zapewnić, że nikt z rządu jeszcze nie zaszczepił się na COVID-19.

Jak podkreślił, nie ma żadnego specjalnego programu szczepienia osób związanych z rządem czy w rządzie pracujących. Dopytany, czy dla zachowania ciągłości władzy, rząd nie powinien być zaszczepiony, odparł, że temperatura sporu politycznego w Polsce jest tak duża, że dzisiaj jest to po prostu niemożliwe. "Owszem, są argumenty za tym, żeby osoby, które zajmują kluczowe stanowiska w państwie i administracji, były zaszczepione w pierwszej kolejności. Tak się dzieje w niektórych państwach. Ale w Polsce to byłby bardzo zły pomysł i złe rozwiązanie, bo wzbudziłoby to gigantyczną awanturę i byłoby sumptem do populistycznych ataków" - wyjaśnił.

Dworczyk odniósł się również do pytania, czy zawieszony w prawach członka PiS Zbigniew Girzyński złamał prawo. "Nie znam tej sprawy na tyle, żeby móc odpowiedzieć na to pytanie. Natomiast bez wątpienia postąpił niewłaściwie, stąd decyzja prezesa naszej formacji politycznej o zwieszeniu" - odpowiedział. Przypomniał też, że szef resortu zdrowia w związku z tą sprawą, zdecydował wysłać na uniwersytet w Toruniu kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szef KPRM był też pytany, ile osób w Polsce zostanie zaszczepionych do końca roku. "Mówimy wyłącznie o tym, czego możemy być pewni. Do końca I kwartału około 3 mln osób będzie zaszczepionych. Jak to będzie dalej wyglądało, zależy od tempa dostaw wynegocjowanych przez Komisję Europejską. System, który stworzyliśmy, pozwala na zaszczepienie 8-9 mln osób w ciągu miesiąca" - przypomniał. Dopytany, kiedy będzie zwiększona liczba dostaw, powiedział, że "producenci deklarują II, III i IV kwartał. "Do końca roku łącznie 85 mln dawek. W I kwartale 6 mln, w pozostałych 79 mln" - przypomniał. (PAP)

nmk/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zenonn
To bardzo źle. Rządzący powinni byli pierwsi się zaszczepić, pierwsi sprawdzić skutki uboczne.
Kartofel, krokodyl, kura, zero mieli dostać podwójne dawki.
Propaganda jest żenująca, tworzenie sztucznego popytu na rzadkie dobro, nieznaną truciznę.
jpelerj
Mylący tytuł. Pewnie celowo. Cytat z Dworczyka brzmi "jestem przekonany, że nikt z polskiego rządu sie nie zaszczepił". Aha. Przekonany. LOL

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki