REKLAMA

Dworczyk: Nie rozważamy scenariusza komercyjnych szczepień

2021-01-22 07:52
publikacja
2021-01-22 07:52
fot. Filip Radwański / FORUM

Nie rozważamy scenariusza komercyjnych szczepień przeciw COVID-19, a jest bardzo mało prawdopodobne, żeby prywatne podmioty mogły dziś uzyskać na rynku szczepionkę - poinformował w Polskim Radiu 24 szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień był pytany w piątek w Polskim Radiu 24, czy rząd rozważa dopuszczenie komercyjnych szczepień przeciw COVID-19.

"Na razie nie rozważamy takiej opcji, jest narodowy program szczepień, jest zaplanowana dystrybucja wśród całej populacji tej szczepionki, to co nas ogranicza to producenci i dostawy" - powiedział Dworczyk.

"Nawet gdybyśmy dopuścili ten wariant wydaje się mało prawdopodobne, żeby takie prywatne podmioty mogły pozyskać na rynku szczepionkę, bo to jest dzisiaj jeden z bardziej oszukiwanych produktów, więc nie rozważamy takiego scenariusza" - dodał.

Dworczyk apelował też, by nie stać w kolejkach przed POZ, by zapisać się na szczepienie.

"Apelujemy do wszystkich, aby nie chodzili do POZ, można się zapisywać innymi kanałami, czyli poprzez infolinię, poprzez internet, albo dzwoniąc do POZ. Jeżeli ktoś z seniorów jest przyzwyczajony do kontaktów bezpośrednich ze swoją przychodnią, lepiej tam zadzwonić niż stanąć przy tej pogodzie na dworze, narażając się nie tylko na przeziębienie, ale też potencjalny kontakt z osobami chorymi" - mówił szef KPRM.

O 6 rano w piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób od 70. roku życia. Zapisy seniorów powyżej 80 lat na szczepienia rozpoczęły się 15 stycznia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia wszystkich osób od 70. roku życia. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (4)

dodaj komentarz
niedorzeczny
"jest bardzo mało prawdopodobne, żeby prywatne podmioty mogły dziś uzyskać na rynku szczepionkę" - a czy firmy produkujące szczepionki są państwowe czy prywatne? Z ciekawości pytam, bo nie wiem.
peti1000
Szczyt hipokryzji. Szczepienia "państwowe" to nic innego jak kumoterstwo i marnowanie szczepionek. Prywatnie szczepienia byłyby zorganizowane w 100% lepiej i szybciej bez marnowania preparatu i bez szczepień darmowych kolesi partyjnych. Komuna bis się kłania. Kto zechce i tak się zaszczepi za granicą Szczyt hipokryzji. Szczepienia "państwowe" to nic innego jak kumoterstwo i marnowanie szczepionek. Prywatnie szczepienia byłyby zorganizowane w 100% lepiej i szybciej bez marnowania preparatu i bez szczepień darmowych kolesi partyjnych. Komuna bis się kłania. Kto zechce i tak się zaszczepi za granicą odpłatnie.
artureg
A dlaczego nie? Może są osoby, które nie chcą czekać kilka lat na swoją kolej? Jeżeli jakaś firma prywatna kupi szczepionki to ma prawo je odsprzedać innym osobom.
ajwaj_
Slup PISy Dworczyk, po latach mozolnej nauki, harcerz stal sie historykiem.
Dorabia jako profesor dr. hydrauik. mgr w szczepieniach ludzi

Jego zeznania sa niepowtarzalne > szczepienia sa-nie ma, beda albo i nie. Codzien coraz ciekawszy

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki