Dworczyk: Nie mam wiedzy, żeby jakiekolwiek pieniądze zginęły z CBA

Nie mam takiej wiedzy, żeby jakiekolwiek pieniądze zginęły z Centralnego Biura Antykorupcyjnego - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o niedawne doniesienia medialne dotyczące Biura.

"Gazeta Wyborcza" napisała w poniedziałek, że Centralne Biuro Antykorupcyjne od miesięcy ukrywa informacje o gigantycznych nadużyciach w kasie funduszu operacyjnego. Mówi się - według "GW" - o kwotach od 6,5 do nawet 15 mln zł. Pierwsze doniesienia na temat nieprawidłowości w Biurze pojawiły się w mediach w zeszłym tygodniu. "Puls Biznesu" napisał na swych stronach internetowych, że w związku z nadużyciami w CBA dymisję miał złożyć jej szef Ernest Bejda, jednak po rozmowie z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim pozostał na stanowisku.

Dworczyk w rozmowie z TVN24 został zapytany o to, ile pieniędzy zginęło z CBA. "Nie mam takiej wiedzy, żeby jakiekolwiek pieniądze zginęły" - odparł.

Jak tłumaczył, tę wiedzę opiera na oficjalnym komunikacie Biura. "Jasno w nim stwierdzono, że CBA nie straciło żadnych pieniędzy. Natomiast cała sytuacja zostanie w Sejmie, na komisji ds. służb wyjaśniona przez szefa CBA Ernesta Bejdę" - powiedział Dworczyk.

Minister przytoczył poniedziałkowy komunikat, w którym rzecznik Biura Temistokles Brodowski zapewnił, że w związku z ostatnimi publikacjami prasowymi dotyczącymi CBA, szef Biura przedstawi sejmowej Komisji ds. Służ Specjalnych stosowne informacje.

"Jednocześnie podkreślam, że nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe" - oświadczył Brodowski.

W czwartek TVN24 podał, że szef CBA nagle odwołał i wysłał na emerytury dwóch kluczowych dyrektorów - szefa pionu finansów i szefa pionu bezpieczeństwa wewnętrznego. Zrobił to na miesiąc przed końcem swojej kadencji. Obaj dyrektorzy byli zaufanymi ludźmi Ernesta Bejdy, a także ministrów koordynatorów Mariusza Kamińskiego i jego zastępcy Macieja Wąsika.

autor: Rafał Białkowski

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 3 bangladesznadwisla

Zniknęły nie mamy waszych pieniędzy i co nam zrobicie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil