Dworczyk: Dwóch kandydatów na ministra sportu

W tej chwili jest dwóch kandydatów na ministra sportu - powiedział "Super Expressowi" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Zaznaczył jednak, że ws. obsady tego resortu premier poinformuje o tym w stosownym momencie.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Dworczyk zapytany przez "Super Express", kto pokieruje Ministerstwem Sportu, odpowiedział: "jest w tej chwili dwójka takich kandydatów". "Merytorycznie wyśmienicie przygotowanych. Decyzje podejmie jednak pan premier i w stosownym momencie to ogłosi" - powiedział.

Szef KPRM zaprzeczył też na temat rzekomych powiązań wakatu na funkcji szefa resortu sportu z powiązaniem ich z rozmowami w Senacie.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład swojego nowego gabinetu w ubiegły piątek. Rząd będzie miał 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. Jedynym resortem, którego obsady premier nie przedstawił, jest Ministerstwo Sportu.(PAP)

gb/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil