REKLAMA

Dwieście ton wjechało na nowy wiadukt Trasy Łazienkowskiej

2022-12-06 17:47
publikacja
2022-12-06 17:47

Pierwszy z nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli jest już niemal gotowy i przechodzi właśnie badania obciążeniowe. Już w styczniu ma on przejąć ruch w obydwu kierunkach. Wtedy też zamknięty zostanie wiadukt południowy i rozpocznie się jego rozbiórka - poinformował stołeczny ratusz.

Dwieście ton wjechało na nowy wiadukt Trasy Łazienkowskiej
Dwieście ton wjechało na nowy wiadukt Trasy Łazienkowskiej
fot. Piotr Rybarczyk / / FORUM

Niecodzienny widok na nowo wybudowanym wiadukcie Trasy Łazienkowskiej. We wtorek wjechało na wiadukt sześć wypełnionych piaskiem ciężarówek, z których każda waży 32 tony. Razem to niemal dwieście ton. To pierwsze próby obciążeniowe na obiekcie. Na razie są to próby statyczne, kolejnym etapem będą próby dynamiczne, podczas którego pojazdy przejeżdżają przez wiadukt – zarówno po równej nawierzchni, jak i przez próg ułożony prostopadle do osi jezdni.

Wyniki prób obciążeniowych potrzebne są do dopuszczenia wiaduktu do użytkowania. Decyzje w tej sprawie wyda nadzór budowlany. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, już na początku 2023 r. wiadukt północny przejmie ruch w obydwu kierunkach. Wtedy też ruszy rozbiórka wiaduktu południowego, po którym obecnie odbywa się przejazd.

Przebudowywane wiadukty Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola powstały wraz z pozostałą częścią Trasy Łazienkowskiej i są użytkowane od 1974 r. "Nowe obiekty będą trwalsze od swoich poprzedników i zostaną wyposażone w obustronne ciągi pieszo-rowerowe, nowoczesne oświetlenie i pochylnie dla osób z ograniczeniami ruchowymi" - przekazał ratusz. Inwestycja realizowana przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta potrwa do marca 2024 r.

Na swój czas czekają wiadukty w al. Stanów Zjednoczonych znajdujące się nad ul. Paryską na Pradze. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dolar36
była już o tym kiedyś piosenka
kryzysio
Remont poszczególnych odcinków TŁ trwa już chyba z 15 lat. Najpierw pojedyncze łącznice po stronie Saskiej Kępy, później te przy Torwarze, później odbudowa spalonego mostu, następnie wiadukt na Przyczółku Grochowskim, teraz przy Torwarze. Dzisiaj chyba Warbud podpisuje umowę na odbudowę wiaduktów nad Paryską. Znowu 3 latka zlecą Remont poszczególnych odcinków TŁ trwa już chyba z 15 lat. Najpierw pojedyncze łącznice po stronie Saskiej Kępy, później te przy Torwarze, później odbudowa spalonego mostu, następnie wiadukt na Przyczółku Grochowskim, teraz przy Torwarze. Dzisiaj chyba Warbud podpisuje umowę na odbudowę wiaduktów nad Paryską. Znowu 3 latka zlecą a ja już mam dosyć bajzlu przy dojazdach do pracy.

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki