REKLAMA

Dwa silne trzęsienia ziemi w odstępie trzech minut na Tajwanie

2021-04-18 17:24
publikacja
2021-04-18 17:24
fot. bluebay / Shutterstock

W niedziele w godzinach wieczornych czasu lokalnego na Tajwanie doszło do dwóch silnych trzęsień ziemi w bliskiej odległości od miasta Hualian, położonego na wschodzie kraju.

Według tajwańskich służb geologicznych trzęsienia miały magnitudę - kolejno - 5,8 i 6,2. Nie ma na razie informacji o ofiarach bądź poważnych zniszczeniach.

Epicentrum trzęsień znajdowało się na południe od miasta Hualian. Pierwsze - na głębokości 15 km, drugie, silniejsze - 14 km. Trzęsienia były odczuwalne niemal na całym Tajwanie, w tym w stolicy kraju. W Tajpej i w innych miastach na północy wyspy kołysały się mocno budynki.

Były to największe w tym roku trzęsienia ziemi. Zdaniem specjalistów, w najbliższym czasie mogą pojawić się wstrząsy wtórne o podobnej sile.

Tajwan położony jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym wyspiarskim państwie nie należą do rzadkości. We wrześniu 1999 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 pochłonęło tam ponad 2400 ofiar śmiertelnych. W 2018 roku w wyniku trzęsienia o magnitudzie 6,4 w Hualian zginęło 17 osób.

Z Tajpej Aleksandra Bielakowska (PAP)

abie/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki