Duże podwyżki za wywóz śmieci w Warszawie. Od 50 do 100 proc. w górę

Zmiany we wszystkich ustawach i znacznie bardziej ambitny plan zagospodarowania odpadów wymuszą poważną zmianę taryfy - powiedział podczas środowej konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał, że miasto o szczegółach poinformuje w czwartek.

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

"Jutro szczegółowo będziemy informować o taryfie, dlatego, że to wymaga bardzo szczegółowej prezentacji" - zapowiedział w środę Rafał Trzaskowski.

Jak poinformowała w środę "Gazeta Wyborcza", władze Warszawy zdecydowały, że wprowadzą nowe opłaty za odbiór śmieci. "Podwyżki będą różne, zapłacimy nawet dwa razy więcej, a dla niektórych stawka wzrośnie o kilkaset procent" - pisze "GW".

Prezydent stolicy w rozmowie z "GW" powiedział, że Warszawa musi dołączyć do innych miast i podnieść stawki opłat. "Podwyżki sięgną od 50 do 100 proc., w skrajnych przypadkach nawet więcej. Jesteśmy zmuszeni do tego, by te ceny podnieść" - powiedział Trzaskowski.

Decyzję w tej sprawie podejmie Rada Warszawy. Jak informuje "GW" projekt jest gotowy, radni dostaną go w czwartek. Jeśli przyjmą zmiany na ostatniej sesji listopadowej, nowe stawki zaczną obowiązywać od lutego.

Autor: Agnieszka Ziemska, Aleksandra Kuźniar

akuz/ agzi/ jann/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 56 pakamera

Warszawiacy wybrali władzę Popaprańców,to mają tego efekty.W Łodzi też rządzą Popaprańcy i efekt będzie taki sam.Przecież ci ludzie nie mają żadnej wizji rządzenia,a jedynie podwyżki.Nasuwa się analogia do największych mafii śmieciowych w Nowym Jorku i Chicago,oczywiście zachowując odpowiedznie proporcje.Będą nas łupić do czasu aż nie weźmiemy ich za pyski i wyrzucimy na te śmieci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 15 pan_stanislaw_bezdomny

Coś mi się tu nie zgadza, przecież nie rodzą się dzieci.

! Odpowiedz
4 1 silvio_gesell

Tam gdzie rodzi się dużo dzieci ludzie nie produkują śmieci, bo konsumują tylko nieopakowaną żywność. Po co pakować żywność jeśli sprzedaje się na pniu?

! Odpowiedz
7 2 pan_stanislaw_bezdomny odpowiada silvio_gesell

A czy rodzice zjadają też zużyte pieluszki?

! Odpowiedz
18 14 silvio_gesell

Głupia polityka zachęcająca do trzymania pustostanów w centrum jako lokaty kapitału, a budowania domów na obrzeżach. A potem zdziwienie, że trzeba poszerzać wylotówki i budować kolejne obwodnice, a nie ma za co.

! Odpowiedz
23 95 eagleeye

Ot tak wygląda własnie zaszczepiona z UE gospodarka komunalna i niby segregacja odpadow. Widac iż samorządy ida po pieniadze do ludzi ale wmawiaja iz to wina PiSu ktory to czy mu sie to podoba czy nie musi wprowadzać dyrektywy skostnialej UE ktora wmawia nam ze bez segregacki zginiemy.


A pamięta ktos z Was jsk ten "zajefsjny zachód" wmawial nam iż wszystko co plastikowe jest zajefajne a np.makulatura czy tzw.skupy opakowan szklanych to przeżytek bo zajefajna jest butelka plastikowa.

Ja pamietam jak za dzieciaka szukalosie butelek szklanych i sprzedawalo. Nie bylo nigdzie butelki nawet zbitej bo każda mozna bylo spienierzyć. Makulature tez się zbietslo i sprzedawało lub wymienialo na papier toaletowy.

Dotarl do nas ten "europejski przepych i wszendobylska konsumpcja" a tym samym zasypqly nas sterty śmieci

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
62 19 kuba_rzeszowiak

Chłopie bredzisz - od zawsze pamiętam, że zachód miał ekologów którzy trąbili jaki syf te plastikowe butelki i reklamówki. Był okres kiedy Coca Cola miała butelki zwrotne w polsce. To że nie dało się nic kupić i nikt nie tłukł butelek wynikało z biedy. Foliowe opakowania to jest efekt korporacji a nie jakiejś indoktrynacji. Przecież zachodni lidl sprzedaje ci papierowe torby ale oczywiście taniej kupić sobie reklamóweczkę która się rozkłada przez 100 lat...
Chcesz zmienić ten świat to zacznij od siebie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 15 nellington

... i dlatego właśnie nie powinno się segregować?

! Odpowiedz
8 30 karroryfer odpowiada kuba_rzeszowiak

ty bredzisz - ekolodzy w niemczech od 40 lat co najmniej walczą z elektrowniami atomowymi a to najbardziej ekologiczny rodzaj paliwa.
o torebkach to sobie "przypomnieli" z 20 lat temu jak już syfienie było rozwinięte na maksa

! Odpowiedz
10 6 cykor21

Ja tam nie tęsknię za wschodnimi rozwiązaniami.

A jak chcesz "spieniężyć" surowce, to u mnie codziennie pod śmietnikiem cały stos butelek zwrotnych plus kontener makulatury - nie ma komu tego do skupu zawieźć. Dlatego ceny muszą wzrosnąć, bo ktoś musi to wywieźć.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne