REKLAMA

"Dusi Grosz" i Kancelaria Nikodemus na liście ostrzeżeń publicznych

2023-02-22 13:45
publikacja
2023-02-22 13:45

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych Kancelarię Finansową Nikodemus - Finance Tomasz Lisiecki, Kancelarię Prawno-Egzekucyjną "Dusi Grosz" i podmiot działający za pomocą stron internetowych, m.in. fenixsecurities.org/pl - podała w środę Komisja.

"Dusi Grosz" i Kancelaria Nikodemus na liście ostrzeżeń publicznych
"Dusi Grosz" i Kancelaria Nikodemus na liście ostrzeżeń publicznych
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Jak poinformowano w środowym komunikacie, KNF na listę ostrzeżeń publicznych wpisała nowe podmioty - Kancelarię Finansową Nikodemus - Finance Tomasz Lisiecki; prowadzącego działalność za pomocą stron: fenixsecurities.org/pl, capital-trade.eu/pl, vitacapitals.com, platform.vitacapitals.pro; oraz Kancelarię Prawno-Egzekucyjną „Dusi Grosz” sp. z o.o.

W przypadku pierwszego podmiotu, Kancelarii Finansowej Nikodemus - Finance Tomasz Lisiecki, skierowano zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). "Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot" - przekazano. Dodano, że postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Jeśli chodzi o prowadzącego działalność za pomocą stron: fenixsecurities.org/pl, capital-trade.eu/pl, vitacapitals.com, platform.vitacapitals.pro, Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)".

Natomiast w przypadku Kancelarii Prawno-Egzekucyjnej „Dusi Grosz” sp. z o.o. Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 296 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych".

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Czarna lista nadzoru

Wszystko, co trzeba wiedzieć o liście ostrzeżeń publicznych KNF

autorka: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
1as
Finance to nie ci natręci, co dzwonią niby informować o OFE?
janmieszak
Państwo powinno ścigać przestępców i chronić obywatela, ale gdy nasza wiedza finansowa jest mała, a naiwność duża, wtedy szukamy szybkich i łatwych sposobów na zrobienie pieniędzy. Takich nie ma. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emeryrtura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu – realnych sposobach Państwo powinno ścigać przestępców i chronić obywatela, ale gdy nasza wiedza finansowa jest mała, a naiwność duża, wtedy szukamy szybkich i łatwych sposobów na zrobienie pieniędzy. Takich nie ma. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emeryrtura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu – realnych sposobach na skuteczne budowanie majątku w Polsce, a nie szybkie i łatwe, na które łapią się naiwni. Dzięki niej ludzie też ustrzegą się niejednej pułapki typu AmberGold, SKOKI, Getback czy kredyt frankowy.

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki