REKLAMA
BADANIE

Duński rząd chce wprowadzić obowiązek pracy dla imigrantów

2021-09-09 11:15
publikacja
2021-09-09 11:15

Socjaldemokratyczny rząd Danii zapowiedział wprowadzenie obowiązku świadczenia pracy przez 37 godzin tygodniowo przez osoby bezrobotne mające "potrzebę integracji", jeśli chcą one otrzymywać świadczenia socjalne.

Duński rząd chce wprowadzić obowiązek pracy dla imigrantów
Duński rząd chce wprowadzić obowiązek pracy dla imigrantów
fot. Nikolay Antonov / / Shutterstock

Według ministra ds. imigracji i integracji Mattiasa Tesfaye zakłada się, że nowo przybyłe do Danii osoby znajdą pracę, ale jeśli przez dłuższy czas mają z tym problem lokalny samorząd powinien mieć dla nich alternatywną propozycję.

"Musi być bardziej widoczny związek między wysiłkiem a korzyścią" - podkreślił Tesfaye, który jest synem imigranta z Etiopii.

Obowiązek świadczenia pracy na rzecz lokalnej społeczności, np. zbieranie śmieci, pomoc w przedszkolu albo remont budynków należących do gminy, mają wykonywać osoby pobierające świadczenia przez dłuższy okres, nieposiadające wykształcenia oraz nieznające języka duńskiego.

W pierwszym etapie do programu ma zostać zakwalifikowanych około 20 tys. imigrantów.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Jak podkreśla Tesfaye 60 proc. mieszkających w Danii kobiet z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej pozostaje bez pracy. "Jest to szczególny problem dla dzieci, które nie doświadczają powrotów matki z pracy. Nie mogą usłyszeć opowieści o codziennym życiu w duńskim społeczeństwie" - uważa minister.

Duńskie rozwiązanie chce wprowadzić w Szwecji lider opozycyjnego prawicowego ugrupowania Szwedzcy Demokraci Jimmie Akesson, jeśli jego partia dojdzie do władzy po mających się odbyć jesienią 2022 roku wyborach parlamentarnych. "Niewłaściwe jest, że ludziom, którzy żyją z zasiłku nie stawia się żadnych wymagań" - podkreśla Akesson. (PAP)

zys/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
xyzq
Niesamowitym jest, że ktoś wreszcie pomyślał o tym, o czym pisałem od dawna. Uronić łezkę i wpuścić do kraju to dopiero pierwszy krok. Ale - CO DALEJ? Płacić dożywotnio? Z czyich pieniążków? ;) Po uzyskaniu pozwolenia na pobyt powinno rozpocząć się OBOWIĄZKOWE szkolenie z języka i praw lokalnych. Komu się nie podoba - może wracać.Niesamowitym jest, że ktoś wreszcie pomyślał o tym, o czym pisałem od dawna. Uronić łezkę i wpuścić do kraju to dopiero pierwszy krok. Ale - CO DALEJ? Płacić dożywotnio? Z czyich pieniążków? ;) Po uzyskaniu pozwolenia na pobyt powinno rozpocząć się OBOWIĄZKOWE szkolenie z języka i praw lokalnych. Komu się nie podoba - może wracać. Po roku szkolenia językowego - szkolenie pracownicze. Komu się nie podoba - może wracać. No i oczywiście - cofnięcie socjalu, jeżeli delikwent uchyla się od udziału w szkoleniach. Popełnienie przestępstwa = deportacja. I dopiero opierając się na takich warunkach można przyjmować "gości". Obecny brak kompleksowego systemu WYMAGAŃ jest PATOLOGIĄ, za którą płacą SPOŁECZEŃSTWA.
tomitomi
dlatego faszyzm , jest najlepszym systemem do życia we własnym kraju ,,,,
jacekdr64
Ojojoj, toż to wykorzystywanie biednych imigrantów...
Przecież oni tu przyjechali żyć z zasiłków socjalnych a nie z pracy..
ezpz
Podstępem przyciągnęli tych biednych ludzi do siebie, a teraz chcą ich zaciągnąć do przymusowej pracy. Co na to TSUE, przecież to niewolnictwo 2.0. Za jakiś czas piłkarze będą musieli klękać na dwa kolana.
antek10
kiedy polscy wieźniowie bedą pracowac na swoje utrzymanie? płacic za kazdego miesiecznie 5 tys z kieszeni podatnika, kiedy w szpitalach ludzie leżą niedożywieni to lekka przesada. Zioby naobiecywali i g zrobili.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki