Duda: nie zawsze zadowoleni byli moi koledzy z partii

Zatrzymywałem zmiany niekorzystne dla Polaków; nie zawsze zadowoleni z tego byli moi dawni koledzy z partii, ale potem przyznawali mi rację - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Sochaczewa.

(fot. Dziurek / Shutterstock)

Prezydent ocenił, że przez wiele lat społeczna gospodarka rynkowa była tylko "deklarację w polskiej konstytucji", a została wprowadzona dopiero w wyniku programu 500Plus, trzynastej emerytury. "Polska staje się państwem prawdziwie sprawiedliwym, państwem, w którym uczciwie dzielony jest dochód, który to państwo ma, jest uczciwie dzielony, bo przede wszystkim zatrzymaliśmy kradzież VAT-u. To właśnie z tych pieniędzy, które odbieramy dzisiaj złodziejom, daje się wypłacić te wszystkie świadczenia" - mówił.

Deklarował, że chce, żeby obecna polityka była nadal realizowana. Przyznawał jednocześnie, że Polska potrzebuje wielu zmian, a dotychczasowe programy społeczne muszą być wypłacane i utrzymane.

Andrzej Duda podkreślał, że potrzebny jest spokój w polityce, w tym brak kłótni między prezydentem, rządem a parlamentem.

"Ja zobowiązywałem się, że będę realizował te zmiany, które przynoszą korzyść Polakom, a jeżeli uznam, że coś jest niekorzystne dla Polaków, polskiego państwa, to będę to jako prezydent odważnie zatrzymywał i robiłem to przez ostatnie cztery lata. Nie zawsze zadowoleni z tego byli moi dawni koledzy z partii, do której kiedyś należałem i która dzisiaj wspiera mnie w wyborach, ale potem mi podziękowali i powiedzieli - +myliliśmy się, to ty miałeś rację, to nie był zmiany dobre dla Polski, dziękujemy ci, że je zatrzymałeś+" - mówił prezydent.(PAP)

autor: Mateusz Roszak, Marzena Kozłowska

mro/ mzk/ godl/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
19 16 carlito1

A podpisanie kilkunastu nowych podatkow lub podwyżek to z bananem na ustach się podpisywało w imię dobra obywatela????

! Odpowiedz
62 22 jkl777

Adrian, dostajesz FAKA, to twoja przyszlosc TAKA...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil