Duda: Ustąpię z urzędu, jeśli nie złożę projektów dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej

2015-08-05 12:55
publikacja
2015-08-05 12:55
fot. Andrzej Iwanczuk / EastNews

Podtrzymuję zobowiązanie z kampanii wyborczej: ustąpię z urzędu, jeśli w pierwszym roku prezydentury nie złożę dwóch zasadniczych dla mnie projektów - dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku - powiedział PAP prezydent elekt Andrzej Duda.

(fot. Andrzej Iwanczuk / EastNews)

"W czasie pierwszej debaty telewizyjnej w kampanii wyborczej zobowiązałem się, że jeżeli w pierwszym roku mojej prezydentury (...)tych dwóch zasadniczych dla mnie, obiecanych projektów nie przygotuję i nie złożę, to ustąpię z urzędu. Absolutnie podtrzymuję, bo to są rzeczywiście dla mnie dwie kwestie całkowicie priorytetowe: kwestia obniżenia wieku emerytalnego i kwestia kwoty wolnej od podatku, czyli de facto doprowadzenia do sytuacji, w której najmniej zarabiający, otrzymujący najniższe świadczenia, nie będą płacili podatku w ogóle" - powiedział PAP Duda.

Ocenił, że dzisiaj kwota wolna od podatku jest "cały czas jeszcze na śmiesznym poziomie", który jest "niewspółmierny choćby do minimum egzystencji".

"Trzeba ją zdecydowanie podnieść, mam nadzieję, że później ona będzie nadal w kolejnych latach stopniowo podnoszona. Ja zapowiedziałem, powinna być w jak najszybszym tempie podniesiona na poziom co najmniej 8 tys. zł, co spowoduje, że choćby ci, którzy otrzymują dzisiaj najniższe emerytury czy renty, w zasadzie nie będą płacili podatku. I konkretne pieniądze - kwoty przy najniższej emeryturze rzędu prawie 80 zł miesięcznie - zostaną w ich portfelach" - dodał Duda.

Jak mówił, nie chce dzisiaj określać dokładnego terminu, w którym te projekty ustaw zostaną złożone w Sejmie. "Chciałbym, żeby to było jak najszybciej" - zapewnił. `

Dopytywany, czy w projekcie ustawy dot. obniżenia wieku emerytalnego znajdzie się zapis o 40-letnim okresie składkowym, Duda odparł, że trwa dyskusja na ten temat. "Są różne koncepcje. W Niemczech był obniżony wiek emerytalny i tam przyjęto 45 lat okresu składkowego. Te rozmowy trwają, ale sądzę, że będzie wypracowane rozwiązanie, nad którym będzie mógł się pochylić parlament" - dodał prezydent elekt. (PAP)

kno/ tgo/ laz/ hgt/ bk/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (138)

dodaj komentarz
~pace
Andrzej Duda:
- Przez 8 lat budowano Polskę z dykty. Ale jeżeli udało się ją odbudować z ruin po II wojnie światowej, to da się i teraz.
- Ludzie widzą, że byli przez osiem lat oszukiwani, że budowano Polskę z dykty.
- Polakom potrzeba poprawy warunków życia i zaprzestania zwijania Polski powiatowej
- Znikają
Andrzej Duda:
- Przez 8 lat budowano Polskę z dykty. Ale jeżeli udało się ją odbudować z ruin po II wojnie światowej, to da się i teraz.
- Ludzie widzą, że byli przez osiem lat oszukiwani, że budowano Polskę z dykty.
- Polakom potrzeba poprawy warunków życia i zaprzestania zwijania Polski powiatowej
- Znikają instytucje kultury zwłaszcza w Polsce powiatowej, ale także i w wielkich miastach
- Po pierwsze przywrócenie Polski na drogę rozwoju gospodarczego (telewizja republika)
Beata Szydło:
- Polska nie rozwija się, ale zwija się, mimo, że cały czas słyszymy propagandowe zapowiedzi i cały czas słyszymy o tych sukcesach i złotym okresie.
- Polska powiatowa znika
- Nie tak dawno, kilka dni temu, byłam na Opolszczyźnie, tam nie ma w wielu miejscach jak dojechać, likwidowane są połączenia kolejowe, szkoły szpitale."
~kraaaa
Nie rozumiem. Pani tłumaczy z polskiego na nasze ?
~look
oni złozyli tyle obiecanek że nie wiadomo czy nie wylecą ze stołków jeszcze przed upływem kandencji , działoby sie jak by naród chciał referendum odnośnie odwołania dudy przed upływem kadencji za razące niedotrzymanie obietnic, wtedy by ci wszyscy karierowicze sie mocno zastanowili zanim będą sypać swoje idee z rękawa
~qwe
Złożyć projekt ustawy i umyć ręcę.!!!
Już wykręca kota ogonem a jeszcze go nie zaprzysiężyli
MIAŁ OBNIŻYĆ WIEK EMERYTALNY A NIE ZŁOŻYĆ USTAWĘ
NIc się nie zmieni w tym kraju
~spoko
POLSKA ma być i jest JEDNA, OBOWIĄZKOWA i SZCZERA !!!???

Czy to: SPISEK, ZAMACH, czy „ ZANĘCENIA ” WYBORCY ???!!!

Podatek Bankowy.

Sprzedany LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.

Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
POLSKA ma być i jest JEDNA, OBOWIĄZKOWA i SZCZERA !!!???

Czy to: SPISEK, ZAMACH, czy „ ZANĘCENIA ” WYBORCY ???!!!

Podatek Bankowy.

Sprzedany LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.

Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodujący „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM


DEMOKRACJA po POLSKU ( Odpowiedzialność Inaczej )

DROGA po władzę jest nieskomplikowana .
Po co nadto MYŚLEĆ !.
Jest CEL, jest SPOSÓB, to znajdzie się źródło finansowania.

Nieskomplikowane tym bardziej, że w polskich umysłach większość chce szybkich efektów, a w głowach: „MOCARZ się UDOMAWIA” i przez ostatnie lata wszystkie partie żyły niejako tylko SOBĄ. POLITYCY istnieli dla SIEBIE, a człowiek jak to człowiek: chce ŻYĆ i BYĆ, a tu CZĘSTO ani jednego, ani drugiego, bo do obu tych rzeczy CZŁEK potrzebuje pieniędzy. Za nieprzeszkadzanie, tworzenie odpowiednich warunków ODPOWIEDZIALNI są POLITYCY, a oni tylko: ”tańce, hulanki, swawole i sowa”, bo za nic „faktycznie” NIE ODPOWIADAJĄ, a niekiedy nawet w swoim ODLOCIE, dla osiągnięcia WŁADZY „szkodzą” NARODOWI i PAŃSTWU !!!

Lud woła CHLEBA i IGRZYSK (igrzyska będą w październiku) - KTO da CHLEB - Zabrać kapitalistom, dać biednym i młodzieży, nie tworząc wartości dodanej. LUD to kupi, a "my" dalej z naszymi kolegami z OPOZYCJI pójdziemy na ośmiorniczki !!! PROLETARIUSZE tego kraju łączcie się !!!
DOBROSTAN SPOŁECZEŃSTWA związany jest z takim zachowaniem RZĄDU, WŁADZY ustawodawczej i polityków, aby nie przeszkadzali, dbali o warunki dla rozwoju RYNKU KAPITAŁOWEGO w tym NIERUCHOMOŚCI(także TANICH mieszkań czynszowych), PRACY dla MŁODYCH, a nie niszczenie wszystkiego łącznie z OFE ("grabież i dobicie leżącego łącznie ze obecnym spadkiem wycen aktywów społeczeństwa, mogli im nałożyć KAGANIEC, a nie chcieli) !!!
PODATEK BANKOWY(idiotyzm), BRAK 3-go progu podatkowego(idiotyzm, chyba, że POLITYK widzi się jako BOGATY człowiek), czy po wyborach będzie KOMUNIZM, NARODWYSOCJALIZM ???, bo POPULIZM już jest!!!

GDZIE, III próg PODATKOWY 45 % dla dochodów powyżej 150.000 PLN/rocznie
Kwota wolna od podatku 12.000 PLN/rocznie
I próg 19% zamiast 18
II próg 35% zamiast 32
Dla dział. Gosp. Podatek liniowy 23% zamiast 19

Opodatkowanie SZAREJ STREFY: Podatek Katastralny 1% od wartości nieruchomości powyżej
1 mln PLN ( odpowiednie regulacje zabezpieczające dla EMERYTÓW i „ uczciwych”). Tak się ŚCIĄGA to co nie było ZAPŁACONE !!!


Każdy pracujący człowiek płaci za dług i obsługę długu publicznego. Jego wielkość rośnie, stąd blokuje wzrost płac. Z budżetu co roku powinno być przeznaczone 20-30% na inwestycje tzw infrastrukturę dla rozwoju przedsiębiorczości. To tworzy nowe miejsca pracy a tym samym robi konkurencję i zapotrzebowanie na pracowników. A u nas cały budżet jest przejadany, jeszcze co roku, żeby go załatać kilkadziesiąt miliardów się dopożyczy poprzez puszczanie nowych obligacji skarbowych, powodując wzrost tego zadłużenia. Wyłazi ogólna niegospodarność, szastanie ciężko wypracowanymi pieniędzmi podatników.
Jest jeden problem.
Większość zatrudnionych nie zarabia obecnie tych pieniędzy, a więc po ustaleniu takich kwot wolnych nie będzie na ośmiorniczki dla Sikorskiego i spółki i nie będzie z czego utrzymać rzeszy urzędników, których jest kilkukrotnie więcej niż za tzw. komuny.
( Śmiem twierdzić, że na jednego uczciwie pracującego jest obecnie przynajmniej jeden urzędnik darmozjad do wyżywienia co jest poważnym obciążeniem dla budżetu rodzinnego)

Niemniej wysoka kwota wolna od podatku to jedyny rozsądny kierunek, który jest w stanie dać impuls do rozwoju kraju.
Należy pamiętać, że z tych 3 tys PLN pozostających w domowym budżecie 23% wróci w postaci VAT. Pozostała kwota pójdzie na zakup dóbr, które trzeba będzie wytworzyć i sprzedać. A to, jeżeli będzie ochrona polskiego przemysłu wróci w dwójnasób w postaci podatków od firm, nakręcając spiralę rozwoju.

Dlaczego chcesz opodatkować cudzą własność, a co jak moja rodzina kupiła kawałek ziemi za 10 tys. zł i mam na niej postawiony dom rodziny. W międzyczasie ktoś stwierdza, że dookoła wybuduje osiedlę dla elit i nagle mój kawałek ziemi jest wart 5 mln zł i tylko z tego powodu mam zacząć płacić podatki ?

Rozumiem podatek w przypadku eksploatacji złóż (wspólnych, naszych, narodowych), rozumiem podatek w przypadku prowadzenia działalności ale opodatkować ludzi tylko za to, że posiadają ziemię ?
Bardzo nieprzemyślany pomysł, po raz kolejny chcesz odebrać ludziom coś co jest ich własnością.
BRAWO !!! "Jedyne" rozwiązanie, aby KROWA widziała działania, że ta Łąka będzie porośnięta smaczną trawą, a da się !!!. Polityk musi ODPOWIADAĆ z czyny, a nawet konsekwencje swoich słów (POPULIZM)

Skąd to się bierze? Ano z zakorzenionej wielowiekowej tradycji folwarczno-pańszczyźnianej, która blokowała i uwsteczniała i robi to do tej pory rozwój ekonomiczno-społeczny Polski. Prawdopodobnie pańszczyźniane niewolnictwo gdyby nie zaborcy trwałoby w najlepsze do sanacji, tak jak miało to miejsce w Spiszu z tzw. "żelarką" zniesioną przez Sejm dopiero w 1931 ! roku. U uważającej się za " lepszą część" społeczeństwa dominującej grupy ekonomicznej dominuje przekonanie, że "ci Gorsi" mogą pracować za "miskę kartofli" wtedy dla niej zostanie więcej. Czym się różnią np. "darmowe wieczory i weekendy" w korporacjach czy wprowadzony do KP równoważny czas pracy od dawnych: Gwałtów ( darmochy, darmowszczyzny, tłoków) czy tzw. przywilejów połanieckich.
Kolego, co podatku działało by to inaczej (czyli jak obecnie).
Gdy masz I próg podatkowy (który jest do kwoty 85.528 zł brutto) i gdy go przekroczysz, to nie płacisz II progu podatkowego (32%) od całości. Tylko od różnicy 85 528 zł.
Przykładowo zarabiasz rocznie 100 000 zł brutto, płacisz podatek 18% od 85.528 zł i 32% od 100.000-85.528 =14.472 zł.
Czyli zarabiając 100.000 zł i płacąc sam podatek wynosi cię to:
18% = 15 395,04 zł
32% = 4 631,04 zł

Podatek całkowity = 20 026,08 zł
Analogicznie działa to z przykładem III filarów.

System podatkowy i tak niestety nie jest tak prosty i nie skupia się na tych dwóch filarach. Są odstępstwa od reguły i niektórzy płacą mniej (firmy budowlane 8%), bądź w innych branżach więcej (jak np. kopalnie) gdzie państwo daje dodatkowy ,,haracz".
Uważam, że zwiększenie podatku w I filarze to debilizm, ponieważ duża część młodych zarabia minimalną stawkę, bądź ledwo ponad nią, a jest to 21 000 zł brutto (a gdzie 85 tysięcy???) i zwiększenie podatku dla tej grupy ma skutki katastrofalne. Tak czy inaczej nie kończąc na podatku to ludzie mają do opłacenia dodatkowo ZUS, NFZ itp. Odliczając to na minimalnej krajowej mamy zarobek równy około 15 360 zł netto rocznie. - Tu pojawia się jedna z przyczyn wyjazdu młodych. Uważam że lekarstwem może być:
- Unicestwienie ZUS'u, wprowadzenie innej formy oszczędzania na emeryturę, uczciwej (Instytucja jest tak niedorzecznie skonstruowana, że posiada niemożliwy deficyt w budżecie, już pomijając fakt, że osoby które umrą to wypracowane pieniądze nie są w całości wypłacane rodzinie, tylko jakąś część bądź nic)
- Zwiększenie zainteresowania ze strony władzy na zapotrzebowania na poszczególne grupy zawodowe, panuje za duża swoboda uczelni na otwieranie różnego rodzaju nie potrzebnych kierunków. Dzięki temu mamy bardzo dużo osób z nie dopasowanymi kwalifikacjami na rynku Polski.

Myślę, że to są dwa sensowne rozwiązania i poprawy życia w naszym kraju,
Żart:
"Czerwień na Giełdach w oczach Stach, a polityk kocha PIACH.
( przegarną w wyborach, łapka do dołu) "
PIS na GIEWONCIE, a nad NAMI SŁOŃCE PERU
Dowcip:

" Czym się różni polityk od kibola: niczym, oprócz perfidii "
ten i ten potrafi " nieźle zadymić "
Jak nic GRUNWALD, a wtedy zwyciężymy. Tylko komu przyjdzie leczyć RANNYCH jak LEKARZY i PIELĘGNIAREK "brak"

Czy prezydentowi Andrzejowi Dudzie grozi Trybunał Stanu?

http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/07/czy-prezydentowi-andrzejowi-dudzie-grozi-trybunal-stanu-00489869.html

Nie jestem zwolennikiem PO; natomiast zauważam manipulowanie kursem akcji KGHM za pomocą wypowiedzi czołowego polityka PiS - moim zdaniem doszło do zmowy, bo fakty sa oczywiste - wystarczy prześledzić wzrost woluminu. W USA za cos takiego idzie się do wiezienia. W tekście jest przejęzyczenie powinno byc "z 90 zł. Do 100 zł.

Przy PODATKU BANKOWYM 3 % rocznie Budżet dostanie ok 50 mld PLN !!!, a wtedy są możliwe wypłaty do 18 roku BECIKOWE, a od 18 roku EMERYTURA. To się nam należy, obowiązkowo dla wszystkich KRETKOWE, no i GUMKOWE dla Mężczyzn !!! Pozwolić NIEMCOM na NAS pracować, nie jesteśmy gorsi od GREKÓW. Pokażmy co potrafimy.

„ Karta członkowska 75 PLN jednorazowo i mleko 5 PLN/litr ” – zamiast obecnie 2,5 PLN/litrPodatek Bankowy.

„ Sprzedany ” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.
Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodujący „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

Propozycja PIS

Przychody urocznowione:
ok. 6 mld PLN = 0,39% * (1 bilon 600 mld PLN/rocznie) + 1 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Rachunek zysków i strat PIERWOTNEJ propozycji (podatek bankowy = 0,39%):
- w pierwszym roku (2015):

1. STRATY ok.150 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

urocznowiony spadek wzrostu PKB2015 – Koszty(urocznowione)
Koszty(urocznowione) = (10-15) mld PLN
Koszty(uroczno.) – Przychody(uroczno.) =(11-15 mld PLN) - 7 mld PLN = (4-8) mld PLN

2. w drugim (od 2016 r.) i kolejnych latach, Corocznie w procentach:

Coroczny spadek wzrostu PKB(trwały i systemowy) ok.(0,22-0,45)% w stosunku do
PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (50-120)% w skali roku.

Rachunek zysków i strat po SKARCENIU przez NBP Lipiec 2015 (podatek bankowy ≤ 0,39):

Lipcowe wypowiedzi NBP mogą zdefiniować te straty w 2015r. na ok 75 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 20017r.

1 .STRATY2015r. ok. 75 mld PLN w 20015 r.

2. od 2017 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(9 –15) mld PLN
Koszty(uroczno.) – Przychody(uroczno.) =(9,5-15) mld PLN - 7 mld PLN = (2,5-8) mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,14-0,45)% PKB w stosunku do
PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (35-120)% w skali roku.
Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (2,5-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Nie chcę „ PROVIDENTA ”. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to jest zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).
Nie dla IDIOTÓW !!! Podatek jest liczony od (1 bilon 600 mld PLN)*0,39% = ok. 6 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 200 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !!! ( 1 bilion 200 mld/PLN to depozyty obywateli i przedsiębiorców)
Nie ma co się SPINAĆ !!!
Ludzi rozumiejących to zagadnienie jest góra 10.000-20.000 osób.
SPOŁECZEŃSTWO liczy 38 mln osób, oczywiście WYBORCÓW jest znacznie mniej.
Chodzi tylko i wyłącznie o GŁOSY!!!, a POLITYK powinien być ODPOWIEDZIALNY, SZCZERY i ponosić tego konsekwencje PRAWNE za SKUTKI swoich WYPOWIEDZI,!

Propozycja PIS, w skrócie i obrazowo:

PIERWOTNA
„ Karta członkowska wejścia do „ BIEDRONKI ” jednorazowo 75 PLN i mleko 5 PLN/litr ”
– lub bez tego podatku, tak jak obecnie mleko 2,5 PLN/litr i wejście NIEODPŁATNE ”

Po skarceniu przez NBP Lipiec 20015
„ Karta członkowska wejścia do „ BIEDRONKI ” jednorazowo 38 PLN w 2015 r. i mleko 4 PLN/litr od 2017r – lub bez tego podatku, tak jak obecnie mleko 2,5 PLN/litr i wejście NIEODPŁATNE ”

Propozycja KUKIZ

PODATEK BANKOWY nawet: 3,9% rocznie wartości aktywów bankowych
ok. 60 mld PLN = 3,9% * (1 bilion 600 mld PLN/rocznie)

źródło:http://stooq.pl/n/?f=977619&search=przecinek
sprostowań późniejszych brak

Podsumowanie propozycji:
ODLOT !!!
Kiedyś było takie Hasło „pij mleko będziesz większy”
Dzisiaj „pij PLATONA, a zostaniesz PITAGORASEM lub ARYSTOTELESEM”,
Polak potrafi, jest lepszy do GREKA
Tylko nie zapomnijcie zmienić USTAW, co by można było napić się w spokoju na ławeczce !!!

CO doprowadziło do takich populistycznych propozycji. Zbliżające się WYBORY Niezadowolenie społeczne(liczba potencjalnych WYBORCÓW !!!),

Kto jest ODPOWIEDZIALNY: INSTYTUCJE państwowe (pośrednio banki i czynnik ludzki) !!! Jakie ?:

Gdzie był KNF w latach 2005-2008 oraz Urząd Ochrony Konsumentów !!!.

Politycy CHEŁPILI się wtedy wzrostami gospodarczymi wywołanymi takimi produktami jak:

1. Kredyty hipoteczne w CHF
2. Ubezpieczenia na Życie ze składkami regularnymi

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !!!. Chyba tylko po to by żyło „wam” się lepiej !!!. Teraz chcecie PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu 15-25 mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD). Rozłożonych np. w pięcioletnim wehikule transferowym lub nawet ich przesuniętym w czasie rewersem, zabezpieczoną skutecznie inżynierią finansową i wypchaną na rynki zagraniczne. Nazwa produktowa „ DOBRY DOM POLSKA ”. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN.
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.

oto jak Duda i PIS pomogli frankowiczom i jak pomogą na jesieni
Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego z 2006r.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415
http://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-polski-system-finansowy-jest-stabilny-3386225.html

Im chodzi tylko o NASZE głosy !!! Teraz coś handlują. Nie jestem przeciwnikiem PIS, ale jak to rozwiązanie wprowadzi to się sam POGRĄŻY( a nie wprowadzi, bo to pod publiczkę).
Chcę tylko RZETELNYCH kalkulacji, ODPOWIEDZIALNOŚCI i elementarnej SZCZEROŚCI WSZYSTKICH polityków i tyle w temacie !!!
~fakelaki
Podpowiadam maminsynkowi:
Kobiety żyją 10 lat dłużej od mężczyzn, więc proponuję, aby odchodziły na emeryturę mając 65 lat, natomiast mężczyźni od 60 lat,którzy i tak statystycznie nie doczekają się wypoczynku !!!
To będzie chyba, niemal SPRAWIEDLIWIE !
~ola
ale kobiety szowinisto zarabiają przeciętnie o 30 % mniej od mężczyzn nawet na tych samych stanowiskach nie licząc że rodzą dzieci i je wychowują,a czas na wychow. nie liczy sie jako składkowe, pracują w domu i jeszcze zawodowo, i życze ci abyś NA ZAWSZE został sam egoistyczny samcu
~kraaaa
Ale kobiety oprócz pracy zawodowej maja jeszcze kilka innych etatów...kucharka, sprzątaczka, praczka, że o rodzeniu dzieci nie wspomnę ;) Wiek emerytalny powinien być dostosowany do warunków pracy ! I to nie ze względu na wykonującego te pracę, ale ze względu ludzi zależnych od tej pracy.
~Adam
Oblozy podatkiem banki, a skoki dalej beda robic przekrety i finansowac rydzyka, postawi pomniki samobojcy a reszte co zostanie odda kosciolowi, po pieciu latach rzadzenia oszolomow koscielnych zostana tylko pomniki kurdupla i odnowione koscioly.
~Dżejms
Kto to kurdupel? Kwas czy Chyży Rój?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki