Duda: USA jako największe mocarstwo jest podstawowym gwarantem pokoju w naszym regionie

2019-09-11 12:21
publikacja
2019-09-11 12:21
fot. Kevin Lamarque / Reuters

Z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem rozmawialiśmy nt. obecności wojsk USA w Europie; Stany Zjednoczone jako największe mocarstwo na świecie jest podstawowym gwarantem pokoju i stabilności w naszym regionie Europy - mówił w środę prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda powiedział, że rozmawiał z prezydentem Łotwy m.in. na temat obecności wojsk USA w Europie. "Rozmawialiśmy o obecności armii Stanów Zjednoczonych w naszym regionie europejskim, jako tego największego na świecie mocarstwa i w związku z tym podstawowego gwaranta spokoju, stabilności i pokoju" - zaznaczył.

Przypomniał o rozmowach z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas wizyty w Waszyngtonie i o tym, że na poziomie prezydenckim będzie podpisywany dokument "już ostatecznie potwierdzający tę obecność amerykańską, militarną, poszerzoną w Polsce".

"Obydwaj skonstatowaliśmy, jak bardzo ważne to jest dla bezpieczeństwa naszej części Europy, po to właśnie, aby pokazywać, że jesteśmy razem, że te więzi transatlantyckie i euroatlantyckie są bardzo silne, że ta współpraca trwa, że ona jest aktywna i to bezpieczeństwo w naszej części Europy i świata, jest rzeczywiście zagwarantowane" - mówił Andrzej Duda.

autor: Karol Kostrzewa, Mateusz Roszak

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki