Duda: USA jako największe mocarstwo jest podstawowym gwarantem pokoju w naszym regionie

Z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem rozmawialiśmy nt. obecności wojsk USA w Europie; Stany Zjednoczone jako największe mocarstwo na świecie jest podstawowym gwarantem pokoju i stabilności w naszym regionie Europy - mówił w środę prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda powiedział, że rozmawiał z prezydentem Łotwy m.in. na temat obecności wojsk USA w Europie. "Rozmawialiśmy o obecności armii Stanów Zjednoczonych w naszym regionie europejskim, jako tego największego na świecie mocarstwa i w związku z tym podstawowego gwaranta spokoju, stabilności i pokoju" - zaznaczył.

Przypomniał o rozmowach z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas wizyty w Waszyngtonie i o tym, że na poziomie prezydenckim będzie podpisywany dokument "już ostatecznie potwierdzający tę obecność amerykańską, militarną, poszerzoną w Polsce".

"Obydwaj skonstatowaliśmy, jak bardzo ważne to jest dla bezpieczeństwa naszej części Europy, po to właśnie, aby pokazywać, że jesteśmy razem, że te więzi transatlantyckie i euroatlantyckie są bardzo silne, że ta współpraca trwa, że ona jest aktywna i to bezpieczeństwo w naszej części Europy i świata, jest rzeczywiście zagwarantowane" - mówił Andrzej Duda.

autor: Karol Kostrzewa, Mateusz Roszak

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil