Duda: Czas, aby afery się skończyły

Kolejne rekonstrukcje rządu nie przynoszą żadnych pozytywnych zmian dla polskiego społeczeństwa - oświadczył w czwartek prezydent elekt Andrzej Duda. Ponownie zaapelował do obecnej większości parlamentarnej, aby nie dokonywała już istotnych zmian ustrojowych.

Andrzej Duda
Andrzej Duda (fot. Krystian Maj / FORUM)

"Kolejne rekonstrukcje nie przynoszą żadnych pozytywnych zmian dla polskiego społeczeństwa. Pokazują, że nie tylko wyczerpał się kredyt zaufania (do władzy), ale przede wszystkim, że już dawno wyczerpały się zasoby personalne w tej partii (Platformie - PAP) takich ludzi, którzy potrafiliby wprowadzić w Polsce jakiekolwiek dobre zmiany" - powiedział Duda w oświadczeniu wygłoszonym w czwartek.

Jak podkreślił, jest już najwyższy czas, żeby skończyły się afery, żeby Polska nie była kompromitowana na arenie międzynarodowej. "Takie telenowele, jak afera taśmowa, której fragmenty ukazują się w mediach, kompromitują polskie państwo, polską klasę polityczną, także prokuraturę i jasno pokazują, że zmiana, której dokonała Platforma w 2009 roku, rozdzielając funkcję prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości (...) przyniosła szkodę, a nie pożytek" - ocenił Duda.

Polsce są potrzebne dobre zmiany, Polacy bardzo ich potrzebują, ale przede wszystkim potrzebują uczciwej polityki - podkreślił prezydent elekt.

"Chciałbym zaapelować do całej klasy politycznej, a przede wszystkim do tych, co cały czas są u władzy i mają większość parlamentarną, chciałbym, aby to wszystko odbyło się bez wstrząsów, aby to odbyło się na normalnych zasadach państwa demokratycznego. Apeluję jeszcze raz i proszę, aby w tych ostatnich miesiącach nie dokonywać istotnych zmian ustrojowych, takich, które będą zmieniały kształt funkcjonowania polskiego państwa" - mówił Duda.

W środę premier Ewa Kopacz poinformowała, że z funkcji w rządzie zrezygnowali ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera zrezygnował Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął Radosław Sikorski. Zmiany w rządzie i Sejmie nastąpiły po publikacji w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej. (PAP)

mrr/ eaw/ mag/


Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~zygzak

Wybierzcie PIS to dopiero będa afery a nie takie pierdoły :)

! Odpowiedz
0 0 ~zgroza

PISIORY mogą się znowu dorwać do władzy :(

! Odpowiedz
5 1 ~irek

aferzysta od SKOK-ow zabral glos. Ot prezydent wszystkich Polakow !

! Odpowiedz
0 1 ~lemingolog

afera skok to afera WSI szyta palancie

! Odpowiedz
2 2 ~S_49

Niestety afer może być ciąg dalszy, może nawet w większym wydaniu. Tej machiny nic już chyba nie zatrzyma.

! Odpowiedz
11 6 ~TY

widac ze sie nie moze juz doczekac az sie dorwie do koryta. Wszedzie go pelno chociaz urzad obejmie za 2 miesiace. Ciekawe czy wtedy zaczna wychwytywac jego wpadki

! Odpowiedz
9 7 ~rtg

czy teraz zwolni etat na uniwersku czy wezmie dziekanke na 5 lat ????????

! Odpowiedz
6 9 ~ruskitrol

Jako pierwszy Prezydent Wolnej Polski potrafiacy nawiazac konwersacje w obcym jezyku (oprocz rosyjskiego), posiadajacym nie nadete, PELNE wyksztalcenie, oraz Rodzicow ktorych moze oficjalnie zaprezentowac ( bez oleistych plam na honorze Polaka) nalezy mu sie pozycja Rektora !!!!

! Odpowiedz
5 3 ~du_duśpasterz

Amen

! Odpowiedz
12 11 ~wasyl

Raz na jakis czas narod wybierze na prezydenta miernote no i mamy Dudusia ktory ostatnio sie zresetował i zapomniał o swoim udziale w wyprowadzeniu pieniedzy z Polski....oj tam oj tam on emeryture juz ma i pewnie sie czepiam

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil