Duda: Bezpieczne państwo to także silna gospodarka

Bezpieczne państwo to także silna gospodarka; władze powinny gwarantować polskim przedsiębiorcom jak największą swobodę działalności - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym. Zapewnił, że nadal będzie wspierał rodzime firmy.

(fot. Łukasz Gagulski / FORUM)

"Bezpieczne państwo to także silna gospodarka. Dlatego też władze powinny gwarantować polskim przedsiębiorcom jak największą swobodę działalności. Powinniśmy być otwarci na zagranicznych inwestorów, lecz przede wszystkim promować polski kapitał i polską myśl technologiczną" - powiedział prezydent.

Zapewnił, że w nadchodzącym roku, podobnie jak w minionym, będzie nadal wspierał rodzime firmy. "Zwłaszcza te, które z odwagą i bez kompleksów podbijają dalekie rynki. Czy będzie to wielki koncern energetyczny czy mała spółka produkująca gry komputerowe - polskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie prezydenta" - podkreślił Andrzej Duda.

mro/ mag/ gma/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Hffk

Nie będzie silnej gospodarki z kredytami frankowymi.

! Odpowiedz
1 7 ~autor

To dlaczego Jarek robi wszystko by ją osłabić?

! Odpowiedz
3 4 ~EL

On ma taka fantazję i wyobraźnię, że gdyby się wziął za pisanie scenariuszy do filmów to by Gwiezdne Wojny w podskokach przebił. Andrzej, gdybyś się zdecydował to 15% wpływów dla mnie za pomysł !!!

! Odpowiedz
3 13 ~jurek35

Prezydent wreszcie niech przestanie gadać frazesami,a faktycznie poda rękę inwestycjom,eliminowaniem z gospodarki misiewiczóe ,ciemnego betonu partyjnego, likwidacją przywileii grup społecznych i kościoła.

! Odpowiedz
2 14 ~bobi

dlatego trzeba podnieść podatki i jeszcze wymyśleć nowe np. opłata od podatku na paliwo ? ,tyle roboty może rządowi trzeba podnieść pensje , albo przynajmniej jakaś premia ?

! Odpowiedz
2 13 ~obserwator

Gospodarka to podniesienie plac policji wojsku urzedasow to ci ludzie dają produkcje strasznie tyraja żeby roboł mógł żyć nie paść z głodu zatem marna miche zupy bo dość że guzik zarobi to jeszcze musi podatki zaplacic świadczenia zrobić opłaty i zyc z dnia na dzien się nie liczy a towrzystwo wynosi się na pieredestal ciekaw jestem dokąd będą takie roznice że drugim się daje 500+emerytury podwyższa do 1000 dopłaty daje do rolnictwa mieszkania nowe wykup za 1zł a tym trzecim co nie mogą pracować niepelnosprawnym fige z makiem najwyżej można im zabrać niech sobie nie dadzą rady i się stocza miejsce w rynsztoku by taki człowiek nie dostał dopłaty do czynszu za mieszkanie karygodne

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~kuriozum

z tymi niepełnosprawnymi to masz rację - Państwo promuje rodzenie niepełnosprawnych dzieci a potem leje na niepełnosprawnych tak jak na przykład jeden chłopak - siedzi w psychiatryku już 3 lata bo pomoc społeczna nie może znaleźć miejsca w Domu Pomocy Społecznej - gość naprawdę chory a dla kontrastu są pieniądze na to żeby hospitalizować w psychiatryku zdrowych udawaczy czy zamkniętych zdrowych byków po interwencji policji która wywozi nagminnie zdrowych ludzi do psychiatryka i płacenie 7000 za miesiąc takiej "przyjemności" z pieniędzy podatników szpitalowi a personelowi szpitala wraz z ordynatorem chyba się nawet takie sytuacje podobają bo jak mają wolne miejsca to wszystkich dla kasy z NFZ przyjmują jak leci i chorych i zdrowych. Jak zdrowi upominają się o swoje prawa to ordynatorek powiadamia sąd żeby ich przymusowo hospitalizować i są informowani że nie mają żadnych praw - tak w Lublinie policja współpracuje z psychiatrami i nas nota bene okrada

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 13 ~dudek

W kampanii wyborczej obiecano obniżkę CIT dla małych firm no i obniżono dla 0,5 % firm płacących ten podatek.

! Odpowiedz
6 16 ~Janusz

Duda = Obłuda

! Odpowiedz
3 10 ~garet

Bezprawie prostaków i nieuków nie dziwi i nie wkurza ....... ale bezprawie zakłamanych, obłudnych polityków zasługuje na Trybunał Stanu i mam nadzieję że tego doczekamy !!!

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl