Duda: Będziemy się starali, by 13. emerytura wypłacana była zawsze

2019-11-06 18:53
publikacja
2019-11-06 18:53

Będziemy się starali odpowiadać na potrzeby kolejnych grup społecznych i by 13. emerytura wypłacana była zawsze, a mam nadzieję, że i 14., tak jak to zapowiadano, bo to jest bardzo potrzebne" - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Jarocina.

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Prezydent podkreślał, że jest dla niego niezwykle ważne by nie było tak, że jeśli ktoś chce z nim porozmawiać to musi przyjechać do Warszawy. "Nie, moją ambicją jest to, by każdy miał możliwość zobaczenia mnie na miejscu i spotkania się ze mną na miejscu, u siebie" - mówił. Podkreślał, że jego zdaniem rolą prezydenta "jest jeździć i patrzeć jak Polska się rozwija i na jakim poziomie żyją ludzie i czy rozwój w kraju jest rozwojem równym" i czy wszędzie trafiają środki na realizację inicjatyw lokalnych.

Andrzej Duda zaznaczył, że od ostatnich kilku lat przybyło wiele nowych inwestycji i zrealizowano bardzo wiele elementów jeśli chodzi o infrastrukturę, których bardzo brakowało. Podkreślał, że dla niego najważniejsza jako dla prezydenta jest to, by mógł przyczynić się do poprawy sytuacji materialnej i jakości życia przeciętnej polskiej rodziny.

Według prezydenta społeczeństwo oczekiwało pewnych zmian, które częściowo zostały już wprowadzone - np. obniżenia wieku emerytalnego i uruchomienia programów wspierających rodziny wychowujące dzieci, takich jak 500 plus czy 300 plus na wyprawkę dla dzieci idących do szkoły.

"Nie da się zrealizować wszystkich oczekiwań na raz, ale mogę powiedzieć państwu jedno: będziemy się starali odpowiadać na potrzeby kolejnych grup społecznych tak, jak do tej pory staraliśmy się to czynić (...). Był wielki postulat znaczącego podwyższenia rent i emerytur. Wielokrotnie mi to powtarzano. Trzeba mieć świadomość, że 13. emerytura i renta, która została wypłacona w tym roku, to było 11 miliardów, jednorazowo" - mówił prezydent.

"Nie da się po prostu tego zrobić, by taka 13. emerytura była wypłacana co miesiąc, ale będziemy się starali, by te świadczenia były podwyższane i by ta 13. emerytura wypłacana była zawsze, a mam nadzieję, że i 14, tak jak zapowiadano. Bo to jest bardzo potrzebne" - zaznaczył prezydent. Jak podkreślił, emeryt czy rencista "to nie jest krezus, który trzyma pieniądze, tylko zaraz je wydaje i one wracają w ten sposób do gospodarki".

Andrzej Duda zaznaczył, że to nie jest koniec potrzebnych Polsce zmian i jest "wiele obszarów, które muszą zostać naprawione po poprzedniej epoce, po poprzednim systemie, jeszcze sprzed 30 lat, gdzie pozostawały różnego rodzaju złogi, które wreszcie trzeba usunąć. Trzeba usunąć różnego rodzaju niewłaściwe przepisy, niewłaściwe rozwiązania, których jest dużo, a które są wykorzystywane przez nielicznych, którzy czerpią z tego cały czas korzyści". "Trzeba Polskę w tych obszarach naprawić, żeby była państwem rzeczywiście sprawiedliwym, także poprzez wreszcie uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości i uczynienie polskich sądów zdrowymi" - przekonywał prezydent Duda. (PAP)

autorki: Wiktoria Nicałek, Ewa Bąkowska

wni/ bak/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pluto85md
A kiedy 15ta 16ta i 17ta... moze od razu 52 tygodniowki, po co sie rozdrabniac. Prawda jest taka ze przy galopujacej inflacji za emeryture wyzyc sie nie da, trzeba wymyslac kolejne dodatki.
piotrde
Ale po co ? Dlaczego z moich podatków finansuje cię emerytów ?

Powiązane: Emerytura Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki