REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Dubaj będzie zachęcał polskie firmy do inwestowania na rynku technologicznym

2018-09-21 14:37
publikacja
2018-09-21 14:37
Dubaj będzie zachęcał polskie firmy do inwestowania na rynku technologicznym
Dubaj będzie zachęcał polskie firmy do inwestowania na rynku technologicznym
/ YAY Foto

Przedstawiciele jednego z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków technologicznych na świecie, Dubai Internet City, przyjeżdżają do Polski, by zachęcać nasze firmy z sektora IT do inwestowania na tamtejszym rynku - podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Spotkania odbędą się w Warszawie (24 września ) i Krakowie (27 września).

Jak podkreśliła PAIH w piątkowym komunikacie, sektor IT stwarza coraz większy potencjał do dwustronnej współpracy. W zeszłym roku polski rynek IT wyceniany był na 16,5 mld dol. i wzrósł o 1,7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

"Polskie firmy to liczący się gracze na rynku twórców produktów IT i usług ICT. Zyskaliśmy międzynarodową renomę solidnego kontrahenta dla sektora e-commerce, usług finansowych czy zdrowotnych. Rozwijamy niszowe oprogramowania dla branży kosmicznej, a także właśnie powstającego segmentu technologii kwantowych" - podkreślił cytowany w komunikacie wiceprezes Agencji Krzysztof Senger.

Dodał, że nasze rozwiązania IT coraz częściej znajdują klientów w Azji. "Nad Zatokę Perską droga wiedzie poprzez Dubai Internet City (DIC) - jedyny taki hub innowacji na Bliskim Wschodzie" ocenił.

Szef biura handlowego PAIH w Dubaju Moneer Faour zwrócił uwagę, że wizyta przedstawicieli DIC w Polsce odbywa się w czasie, gdy rośnie wymiana gospodarcza między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. "Wartość obrotów handlowych przekroczyła już 1 mld dol. Odnotowujemy również większy ruch turystyczny. W ostatnim półroczu oba kierunki odwiedziło łącznie 70 tys. osób" - wyliczył.

Według przytoczonych w komunikacie danych International Data Corporation, krajowy rynek IT w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest wart blisko 8 mld dol., a w latach 2017-2022 ma rosnąć o 5 proc. rocznie.

W ocenie Faisala Hammouda z DIC i Dubai Outsource City, Dubaj należy do jednych z najdynamiczniej rozwijających się Emiratów i zyskuje na znaczeniu jako brama dla międzynarodowych firm do ekspansji w regionie. "Ze względu na strategiczne położenie geograficzne, łatwość dostępu i wejścia na rynek, możemy przewidzieć szybkie przyspieszenie rozwoju Dubaju w nadchodzących latach" wskazał.

Według PAIH, w spotkaniach w Warszawie i Krakowie chce uczestniczyć ok. 200 firm; są to głównie polskie firmy technologiczne z obszarów cloud computing, internet rzeczy (IoT), blockchain, EduTech, sztucznej inteligencji (AI), rozszerzonej rzeczywistości (AR), ICT i nowoczesnych mediów. Mają im towarzyszyć przedstawiciele parków technologicznych, inkubatorów oraz środowiska akademickiego. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki