Drogie warzywa, ceny "Cyberpunka" i zryw cen złota [Wykresy tygodnia]

Kończąc kolejny tydzień 2019 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich siedmiu dni.

1. Kurs złota dotarł do oporu

2. Ile kosztuje "Cyberpunk 2077"?

Przedsprzedaż gry „Cyberpunk 2077” to dobra okazja, aby zobrazować różnice w cenach gier pod różnymi szerokościami geograficznymi, bowiem koszt gry na polskim rynku nie przekłada się wprost na ceny gdzie indziej. Steam, największa na świecie platforma cyfrowej dystrybucji gier, pozwala na dostosowanie cen do konkretnego regionu.

stan na 13.06.2019
stan na 13.06.2019

3. KNF ostrzega przed nadmiernym zadłużeniem Polaków

W najnowszym raporcie o zadłużeniu gospodarstw domowych Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed szybko rosnącym i nierzadko nadmiernym zadłużeniem niektórych dłużników. Naprawdę jest aż tak źle?

4. Paliwa nie tanieją

Mimo że w czerwcu doszło do znaczącej przeceny paliw w rafineriach, to ceny na stacjach ledwo drgnęły i wciąż utrzymują się blisko 5-letnich maksimów. Analitycy spodziewają się, że dopiero następny tydzień przyniesie obniżki.

5. Ceny żywności podbijają inflację

Inflacja konsumencka w maju wyniosła 2,4 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy wynik od blisko 1,5 roku. Ceny warzyw poszły o 23 proc. w górę.

6. Chiny gromadzą złoto

Już szósty miesiąc z rzędu Ludowy Bank Chin poinformował o wzroście rezerw złota. Przez ostatnie pół roku Chińczycy oficjalnie powiększyli stan posiadania o ponad 73 tony.

(Bankier.pl na podstawie danych Ludowego Banku Chin)

7. Nikt nie chce taniego srebra

Dolarowe notowania srebra znalazły się tuż powyżej wieloletniego dna. Ale w relacji do złota biały metal jest najtańszy od 26 lat. Mimo to inwestorzy omijają srebro szerokim łukiem.

DU

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne