Drogie oblicza telefonów komórkowych

Większość z nas pamięta zapewne czasy, gdy komórka wielkością i kształtem przypominała… cegłę. Pierwszy prototyp telefonu komórkowego powstał w 1956 roku i ważył aż 40 kilogramów! Dzisiaj oprócz możliwości wykonywania połączeń aparaty telefoniczne spełniają szereg innych funkcji, niekoniecznie przydatnych w życiu codziennym.

Martin Cooper – ojciec telefonów komórkowych

Pierwszy telefon komórkowy wprowadzony do obrotu przez Motorolę mierzył 25 centymetrów długości i ważył 800 gramów, a bateria wytrzymywała zaledwie godzinę. Czy ktoś wyobraża sobie pisanie smsów po kryjomu w pracy lub szkole przy użyciu poniższej maszyny?

Martin Cooper– z pierwszym telefonem komórkowym. źródło: www.smh.com.au


Autorem tego niezwykłego wynalazku jest Martin Cooper – dyrektor pionu Motoroli odpowiedzialnego za badania i rozwój, nazywany ojcem telefonów komórkowych. To do niego również należał zaszczyt wykonania pierwszego na świecie połączenia telefonicznego z użyciem telefonu przenośnego. Podobno do pracy zainspirowało Coopera… oglądanie serialu Star Trek.

Telefon komórkowy - król gadżetów

Kiedyś jedynym „bajerem” w telefonach była tarcza do wybierania numerów. Później prawdziwym luksusem stał się tajemniczy głos wydobywający się z słuchawki, czyli automatyczna sekretarka.

Dziś telefon nie służy już tylko do dzwonienia. Telefon komórkowy stał się prawdziwym gadżetem; urządzeniem, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Dodatki takie jak aparat fotograficzny, odtwarzacz MP3, radio czy ekran dotykowy na nikim nie robią już wrażenia.

Czy telefon komórkowy może kosztować milion euro? Może, choć wydawać by się mogło, że to szaleństwo. Poniżej przedstawiamy listę najdroższych telefonów świata.

Vertu Signature Cobra

źródło: www.slashphone.com


Przez niektórych uznawany za najbrzydszy telefon świata. Tandeta i efekciarstwo w jednym. Kosztuje „zaledwie” 310 tysięcy dolarów. Specjalna edycja modelu Signature jest ozdobiona 439 rubinami, dwoma szmaragdami i dwoma diamentami, a kamienie tworzą na obudowie wzór węża.

Diamond Crypto Smartphone

Kolejny pozycja na naszej liście - Diamond Crypto Smartphone - jest jednym z 4 telefonów komórkowych świata, których cena przekracza milion dolarów.

źródło: www.cellphones.ca


Diamond Crypto, poza iPhonem, jest jednocześnie smartphonem, wyposażonym w system Windows CE. Obudowa wykonana z platyny zawiera 50 diamentów, w tym osiem bardzo rzadkich - niebieskich.
Cena - 1,3 miliona dolarów.

GoldVish „Le Million”

Niewątpliwie najbardziej niezwykły telefon na naszej liście - Le Million - autorstwa GoldVish do niedawna uznawany był za najdroższy telefon świata, a w 2008 roku został nawet wpisany z tego tytułu do Księgi Guinnessa.

źródło: www.phonesreview.co.uk


Urządzenie o oryginalnym kształcie pokryto 18-karatowym białym złotem oraz zestawem diamentów wykonanych w technice VVS1 o łącznej masie 20 karatów.
Cena - 1,3 miliona dolarów.

iPhone 3G Kings Button

Drugi na liście najbardziej luksusowych telefonów iPhone 3G Kings Button został zaprojektowany przez austriackiego designera - Petera Aloisson. Swoją nazwę zawdzięcza bogato przyozdobionemu klawiszowi „home” (6.6-karatowy diament), a telefon dodatkowo został pokryty 18-karatowym złotem żółtym, białym oraz różowym.

źródło: www.iphonetechzone.com


Na linii białego złota znajdziemy dodatkowo 138 brylantów o jednym z najdoskonalszych szlifów princess cut.
Cena – jedyne 2,4 miliona dolarów.

Goldstriker iPhone 3GS Supreme

Na samym szczycie naszej listy najdroższych telefonów świata znajduje się najnowsza wersja iPhone’a projektu Stuarta Hughes dla znanej z produkcji luksusowych gadżetów firmy Goldstriker. iPhone 3GS Supreme został pokryty 271 gramami 22-karatowego żółtego złota.

źródło: www.engadget.com


W obudowie znajduje się 200 diamentów, z czego 53 użyto na utworzenie logo Apple, a z jednego 7.1-karatowego wykonano klawisz Home. Telefon robiony jest na zamówienie i pakowany w ważącym ponad 7 kg granitowym pudle wyściełanym skórą z nubuku i złotym kaszmirem. Podobno do tej pory na jego kupno skusił się tylko biznesmen z Australii.

źródło: www.engadget.com


Cena telefonu to 3,2 miliona dolarów. Oczywiście nie australijskich.

Autor: Katarzyna Jaworska
Katarzyna Jaworska jest redaktorem prowadzącym działu Life Style Portalu Skarbiec.Biz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.