Drogie mieszkania, strajk nauczycieli i koszmar na rynku długu [Wykresy tygodnia]

Kończąc kolejny tydzień 2019 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich siedmiu dni.

1. Powrót koszmaru na rynku długu

2. Deweloperzy sprzedają coraz mniej. Mieszkania zbyt drogie?

Z danych giełdowych deweloperów wynika, że sprzedają oni coraz mniej mieszkań. Czy jest szansa, że te niebawem zaczną tanieć?

(Bankier.pl)

3. Strajk nauczycieli był oczywisty

Zaczął się strajk nauczycieli. Problem jest istotny dla całej gospodarki, bo dotyczy nie tylko jednej grupy zawodowej, ale też stabilności finansów publicznych i jakości systemu edukacji – a te dwie zmienne mają wpływ na wzrost gospodarczy w długim okresie.

(SpotData)

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
30 55 jes

Dlaczego nauczyciel ma zarabiać ponad średnią krajową? W większości krajów zarobki nauczycieli są poniżej średniej. Jeżeli jest tak źle to dlaczego jest dobit do pracy a nie odwrotnie , że trzeba szukać nauczyciela?

! Odpowiedz
22 34 komentator1962

Owszem w wielu miejscach już terzba szukac nauczyciela i korzystać z bardzo miernych nauczycieli, bo lepszych bez pracy na rynku nie ma.

! Odpowiedz
4 9 dieperle odpowiada komentator1962

Na pewno na wsiach brakuje nauczycieli, bo tam samorządy nie mają kasy, żeby ich dotować dodatkami i dodateczkami. w dużych miastach to ciepłe posadki, o które zabiegają matki, które chcą mieć wolne wakacje i święty spokój. Nauczyciele powinni mieć podwyższone pensum i dzięki temu więcej zarabiać. Ostatnia propozycja rządu miała największy sens. Byłoby ich ze 30% mniej i zostawaliby ci najlepsi, na których pieniądze by się znajdowały. W krajach takich jak Niemcy nauczyciele pracują od rana do wieczora i nie mają prawa strajkować. Na zarobki nie narzekają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 52 kasanowaistara

Jest wyjscie ale do tego potrzeba dojrzalego spoleczenstwa patrzacego odpowiedzialnie na przyszlosc swoich dzieci i wnukow, a nie wystawiajacego lapki po kolejne 500+
Jesliby sie nam powoli udawalo redukowac szkoly publiczne na rzecz prywatnych to i nauczycieli mielibysmy lepszych, i dzieci madrzejsze i zarobki bylyby tez godniejsze. No ale przeciez latwiej jest zdobyc nasze glosy jak sie nam da w lapki prawda...? Pozdrawiam myslacych!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
36 43 kapitaneo

Możecie wytłumaczyć dlaczego zestawiacie przeciętne wynagrodzenie w gospodarce ze średnią pensją nauczycieli?
Spadek do 97% to efekt szybko rosnących płac w gospodarce, która coś produkuje, jest konkurencyjna. Czy jakość nauczania w oświacie się podnosi co najmniej tak samo szybko jak wydajność w gospodarce?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
23 64 hfjdj

A czy fryzjer ktory 10 lat temu strzygl klienta na pale za 10zl a teraz za 25zl oferuje lepsza jakosc? A czy te graty tramwaje stare o po wawie jezdzily 10 lat temu i jezdza teraz to wygodniej w nich jest? Podloga piesci czy co ze bilety zdrozaly? A cebula to inna jakas jest niz 10 lat temu ze 2x drozsza?

! Odpowiedz
10 10 glos_rozsadku odpowiada hfjdj

w Warszawie to dziadostwo jest, stąd dziadowskie tramwaje. Pojedź se do Wrocławia to zobaczysz cywilizację.

! Odpowiedz
5 3 hfjdj odpowiada glos_rozsadku

Bylem we Wroclawiu. Faktycznie w wawie poza tym co ma piekne byc z definicji i zasady to dziadowa.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil