REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Droga do multikoncernu usłana złotówkami. PKN Orlen podał koszty emisji nowych akcji

2023-03-24 15:59
publikacja
2023-03-24 15:59

PKN Orlen podał w komunikacie koszt emisji akcji. Wypuścił je w związku z połączeniami z Lotosem i PGNiG. Koszt emisji w związku z pierwszą fuzją to ok. 24,5 mln zł, a drugim przejęciem to ok. 27,1 mln zł.

Droga do multikoncernu usłana złotówkami. PKN Orlen podał koszty emisji nowych akcji
Droga do multikoncernu usłana złotówkami. PKN Orlen podał koszty emisji nowych akcji
fot. Daniel Sztork / / Shutterstock

Jak poinformował PKN Orlen, w związku z połączeniem z Lotosem spółka wyemitowała w ramach oferty publicznej prawie 200 mln akcji zwykłych na okaziciela serii E, a łączne koszty emisji tych akcji wyniosły ok. 24,5 mln zł, przy czym koszty przygotowania i przeprowadzenia oferty publicznej to nieco ponad 22,5 mln zł. Średni koszt przeprowadzenia oferty publicznej przypadający na jedną akcję serii E wyniósł 0,12 zł - zaznaczył Orlen.

W związku z połączeniem z PGNiG, Orlen wyemitował w ramach oferty publicznej prawie 535 mln akcji zwykłych na okaziciela serii F. Łączne koszty ich emisji wyniosły 27,15 mln zł, z czego koszt przygotowania i przeprowadzenia oferty publicznej wynosił 25,22 mln zł. Średni koszt przeprowadzenia oferty publicznej przypadający na jedną akcję serii F wyniósł 0,05 zł - podkreślił Orlen.

wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (10)

dodaj komentarz
langdon25
Ciekawe ile z tych 50mln zasiliło kieszenie szerokiej rodziny Obajtka oraz setek działaczy PiS z najbliższego grona Sasina i Obajtka …

Polska Pisowska rośnie w siłe - przy każdej okazji
ssmentek
Zero :) To jest normalna operacja finansowa. Te koszty to 2 promile (0,2%) na akcje. Nienawiść odbiera ci zdrowy rozsądek kolego...
bankster-kreator
Czy nowa emisja akcji to nie jest przypadkiem dodruk? Ile można takich emisji robić? Da radę tak w nieskończoność? Czy nie będzie inflacji na akcjach jak się zrobi nową emisję? Czy to nie taka stuningowana wersja drukarki? Czy akcjonariusze są zadowoleni z nowych emisji akcji?
bankster-kreator
Tak tylko pytam bo się nie znam a chciałbym kupić akcje jakiejś spółki co ma co tydzień emisje, mógłbym wtedy kupować emisję różnych akcji a, b, c, ED, gz, itd. mógłbym sobie kolekcjonować różne wersje. Lubię kolekcjonerstwo. Kiedyś kolekcjonowałem znaczki pocztowe jak byłem mały - to była nawet frajda.
ssmentek odpowiada bankster-kreator
Ja kupiłem akcje Orlenu i dobrze na tym zarabiam :)
kacz-dzong-un
Skoro taki koszt, to można się spodziewać, że nie wklepali tych akcji w informatyczny system giełdowy, tylko każdą sztukę wydrukowali na papierze obszytym ozdobną nicią.
ssmentek
Te koszty to 2 promile (0,2%) ceny akcji. Normalny i dobry wynik... Oj śmieszne są te teksty dla laików... PAP wypuszcza informację, portal dodaje upolityczniony nagłówek, a trole pomstują :) I tak to się kręci.

Powiązane: Fuzja Orlenu i Lotosu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki