REKLAMA

Dotarł drugi transport wyposażenia medycznego zamówionego przez WOŚP

2020-04-25 19:53
publikacja
2020-04-25 19:53

Po godz. 14 na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował samolot PLL LOT z drugim transportem wyposażenia medycznego zamówionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dla polskich szpitali walczących z epidemią COVID-19 - poinformował w sobotę rzecznik Orkiestry Krzysztof Dobies.

fot. Tomasz Kluczyński / / FORUM

Jak przekazał Dobies, w transporcie znalazło się 40 tys. kombinezonów stanowiących elementy zestawu indywidualnej ochrony biologicznej dla pracowników służby zdrowia. "Ładunek miał objętość 122 m3 i łączną masę 12,5 tony" - czytamy w komunikacie.

Rzecznik Orkiestry poinformował, że do magazynu centralnego WOŚP towar "będzie dostarczony za pomocą dwóch ciężarówek TIR po spełnieniu koniecznych formalności". "Fundacja uruchomi wówczas dalszą dystrybucję do docelowych placówek w całej Polsce. Lista szpitali, do których trafią zakupione przez WOŚP materiały, będzie opublikowana na stronach internetowych Fundacji" - wskazał.

Jak podkreślił prezes zarządu WOŚP Jerzy Owsiak, Dreamliner w całości wypełniony kombinezonami osobistej ochrony biologicznej to sygnał, że Fundacja nie zwalnia tempa "nawet na moment". "Poprzedni transport właśnie kończymy rozsyłać do placówek docelowych, za ten zabierzemy się natychmiast, jak tylko dojedzie on do naszego magazynu centralnego. Wielkie ukłony dla załóg i wszystkich ekip obsługujących przyloty organizowane przez PLL LOT i LOT Cargo w ramach programu +Cargo dla Polski+ i mostu powietrznego Polska-Chiny. Wygramy" - powiedział, cytowany w komunikacie.

Na walkę z epidemią COVID-19 Fundacja WOŚP przeznaczyła już ok. 50 mln zł. Do polskich szpitali trafi w sumie 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej, 250 tys. masek medycznych N95/KN95 i 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. WOŚP otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej i 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań.(PAP)

autorka: Daria Porycka

dap/ wj/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
sdy
Lepiej 2mld na TVP przeznaczyć prawda?
tergal
Karawana rodzinna z melonami i mrówkami w tle ciągle jedzie - niesamowite!
sdy
Lepiej 2mld na TVP przeznaczyć, prawda?
borma
Dzieki za to WOSP. Dzieki za to rowniez Dominice Kulczyk. To sa wspaniale przyklady solidarnosci. A gdzie jest rzad i jego pomoc ? Pokazywali w tv AN 225 z pomoca pokazywali twarze i chyba na tym sie skonczylo. Sprzet nie spelnial warunkow , co jest w czesci wina rzadu . Miliony dolarow poszly w bloto. No moze nIe calkiem . Na tej Dzieki za to WOSP. Dzieki za to rowniez Dominice Kulczyk. To sa wspaniale przyklady solidarnosci. A gdzie jest rzad i jego pomoc ? Pokazywali w tv AN 225 z pomoca pokazywali twarze i chyba na tym sie skonczylo. Sprzet nie spelnial warunkow , co jest w czesci wina rzadu . Miliony dolarow poszly w bloto. No moze nIe calkiem . Na tej pandemii zarabiaja setki miliardow USD Chiny. Czesto sprzedajac buble . Czesto oszukujac swoich klientow . W takiej sytuacji jakiekolwiek zasady sa odsuwane na bok. Nawet wsrod przyjaciol. Jak to mialo miejsce w przypadku zamowionych i zaplaconych maseczek dla berlinskiej policji , ktore znalazly sie w USA .
tergal
Komu? Dominice Kulczykównej, córce Prowizjonera?
and00
Żartujesz?
Rząd wydaje grube miliardy, prywatne fundacje miliony
A Owsiak zawsze dbał o reklamę, co widać na tobie robi wrazenie bo jak czegoś nie widzisz w TV to uważasz że nie istnieje
jasiustasiu01
Zgodny z normami?
Czy chodzi tylko o przekaz...
Maseczki dotarły!
Dla ciemnego luda

Powiązane: WOŚP

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki