Dostawcy płatnej telewizji zarobią 6-10 proc. kosztów poniesionych przy przekazywaniu informacji Poczcie

Dostawcy płatnej telewizji mogą liczyć na zysk w wysokości 6-10 proc. kosztów poniesionych przy przekazywaniu informacji Poczcie Polskiej o abonentach RTV - wynika z najnowszej wersji projektu ustawy o opłatach abonamentowych.

"Należy podkreślić, że wszelkie koszty zostaną zrekompensowane dostawcom telewizji płatnej. Można więc uznać, że wprowadzenie ustawy nie będzie wiązało się z koniecznością poniesienia przez nich kosztów. Co więcej dostawcy telewizji płatnej uzyskają rozsądny zysk w wysokości nieprzekraczającej 6-10 proc. poniesionych kosztów" - napisano w osr projektu ustawy.

W projekcie ustawy założono poprawienie poboru opłat abonamentowych przez włączenie dostawców usług telewizji płatnej do procesów rejestracji odbiorników oraz identyfikacji podmiotów obowiązanych do wnoszenia opłat abonamentowych.

"Dostawcy tych usług będą mogli odbierać od swoich klientów zgłoszenia rejestracyjne odbiorników oraz przekazywać te zgłoszenia operatorowi wyznaczonemu pobierającemu opłaty abonamentowe, czyli Poczcie Polskiej. Dostawcy tych usług będą także zobowiązani do przekazywania operatorowi wyznaczonemu informacji o wszystkich zawieranych umowach. Poczta Polska miałaby przy tym prawo do żądania informacji od dostawców usług telewizji płatnej co do poszczególnych klientów korzystających z tych usług" - napisano.

Jak napisali twórcy projektu wszystkie obowiązki nakładane na dostawców telewizji płatnej przewidziane w projektowanej nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, jako generujące po stronie tych podmiotów koszty, będą odpłatne. Wysokość rekompensaty określi KRRiT w drodze rozporządzenia.

Autorzy projektu zdecydowali się jedynie na częściową abolicję.

"(...)Uwagi w tym zakresie uwzględniono poprzez wprowadzenie warunkowej abolicji – będzie ona mogła zostać dokonana wobec osób, które wykonają obowiązki ustawowe, a więc zarejestrują odbiornik (jeśli nie dokonały rejestracji wcześniej) oraz uiszczą opłaty abonamentowe za 6 miesięcy z góry" - napisano.

map/ jtt/

Źródło: PAP Biznes
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~pik

wlasnie sie zegnam z cyfra, 80 zl miesiecznie zostanie a bajeczki dzieci na necie obejza

! Odpowiedz
0 1 ~Ent

To samo u mnie. Właśnie wypowiedziałem umowę UPC. Zamiast tego mam teraz antenę pokojową do multipleksów i do tego seriale z neta. Może mnie Kurski cmoknąć.

! Odpowiedz
1 9 ~Kukiz15

Rezim totalitarny zaczety przez Tuska zamiast zostac zdlawiony sie rozszerza

! Odpowiedz
1 8 ~ahim

Po co tylu pośredników. Najgorszy pomysł to jeszcze włączenie w to poczty (żeby zarobili bo mają straty na innej działalności). Ludzie nie powinni korzystać z usług poczty w podzięce, za ściąganie haraczu.
A poza tym telewizja odchodzi powoli do lamusa.

! Odpowiedz
0 13 ~Katolik

Płatne donoszenie to specjalność agentów,głównie w systemach totalitarnych a ponad/to jest moralnie naganne.

! Odpowiedz
0 6 ~Pan_Bez_Telewizora

Jakoś trudno mi uwierzyć, że usługodawcy dadzą tak łatwo się ograć i pogodzą się z utratą abonentów. A rząd? Ciekawe co będzie jeśli zyski z "uszczelnienia" poboru opłat będą niższe niż wpływy z tytułu CIT od usługodawców.
Poza tym, gdzie tutaj jest zasada równego traktowania obywateli? Czemu "uszczelnianie" poboru opłat ma dotyczyć tylko osób posiadających umowy na płatną telewizję?
Logika godna mistrzów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~Pan_Bez_Telewizora

Na pewno dostawcy płatnej TV się ucieszą jak spora część zacznie rezygnować z umów. Mój przykład, płacę za TV+Internet, ale odbiornika TV nie posiadam. Dlaczego płacę za TV? Bo w ten sposób mam tańszy abonament niż za sam Internet - takie cuda :-).
Dodatkowych opłat za abonament RTV ponosić nie zamierzam więc od razu po zmianie przepisów rozwiązuję umowę i może - jeśli dotychczasowy usługodawca mnie zachęci - wykupię u niego samą usługę Internetu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~kp

zwolenicy PiS, jak się na to zapatrujecie?

! Odpowiedz
0 5 ~lol

umowę z UPC mam do grudnia tego roku, mam nadzieję że zdążę ją rozwiązać :)

! Odpowiedz
0 2 ~xyz odpowiada ~lol

Mi zostały 3 miesiące w NC+ i 40 PLN kary więc przeżyję.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl