REKLAMA

Doradca szefa MSW Ukrainy: atak Rosji jest możliwy, ale skutki dla Kremla będą katastrofalne

2021-04-15 09:13
publikacja
2021-04-15 09:13
fot. Alexei Pavlishak / TASS

Atak Rosji na Ukrainę jest możliwy, ale skutki takich działań dla Kremla będą katastrofalne - ocenił doradca szefa MSW Ukrainy Zorian Szkiriak. Zaznaczył, że może być to "szantaż całego cywilizowanego świata i Ukrainy".

Szkiriak zaznaczył, że trudno jest oszacować działania, myśli i chęci - jak określił - "imperialistycznego maniaka-zabójcy" i możliwość wtargnięcia Rosji na pełną skalę pozostaje. I zaczęło się to nie dzisiaj, a siedem lat temu - dodał Szkiriak w telewizji Ukraina.

Jego wypowiedź cytuje strona internetowa ukraińskiego MSW.

Według doradcy ministra skutki interwencji będą dla Rosji "katastrofalne". "Pytanie tylko, na co zdecyduje się wódz Kremla. Jestem zwolennikiem takiego stanowiska, że jest to szantaż całego cywilizowanego świata i Ukrainy. Ale od (Władimira) Putina można oczekiwać wszystkiego - on nie liczy się z życiem ludzi" - stwierdził doradca Arsena Awakowa.

Szkiriak zapewnił, że ukraińskie siły - zarówno siły zbrojne, jak i oddziały podlegające MSW - są gotowe do obrony Ukrainy.

Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że minionej doby zarejestrowano osiem przypadków naruszenia rozejmu przez porosyjskich separatystów. Nie poinformowano o ewentualnych stratach.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
sel
Banderowska Ukraina prześladuje miliony Rosjan w swoim kraju , nie dość że 2 mln uciekło do Rosji, a kilka milionów do Europy ?, przecież tam ponad połowa nie zna języka Ukraińskiego bo od pokoleń mówi tylko po rosyjsku ? i co planują pozamykać ich w rezerwatach? czy gettach jak Palestyńczyków?. Ingerencja USA w wewnętrzne Banderowska Ukraina prześladuje miliony Rosjan w swoim kraju , nie dość że 2 mln uciekło do Rosji, a kilka milionów do Europy ?, przecież tam ponad połowa nie zna języka Ukraińskiego bo od pokoleń mówi tylko po rosyjsku ? i co planują pozamykać ich w rezerwatach? czy gettach jak Palestyńczyków?. Ingerencja USA w wewnętrzne sprawy Rosji od zawsze była jest i będzie kilkanaście razy większa niż odwrotnie i ok? Dwa bliźniacze słowiańskie narody mają się pozabijać bo tak chce USA?
ajwaj_
Od kiedy Zelenski z zawodu komik w UKR,
wiecej komików sie ujawnia :)

UKR jest sama i zrujnowana, moze straszyc SanEscobar
itso_jedenproc_na_wolnosc
zgadza się chcą nas okraść

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki