REKLAMA

Dongfeng Motor Industry wypowiedział umowy z Ursusem, bo polska firma poinformowała o współpracy

2021-02-07 14:52
publikacja
2021-02-07 14:52
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

China Dongfeng Motor Industry przesłał pismo wypowiadające podpisane memorandum of understanding, list intencyjny i umowę o zachowaniu poufności - poinformował Ursus w komunikacie. Jako powód wskazał przekazanie przez Ursus raportu o współpracy zgodnie z giełdowymi obowiązkami informacyjnymi.

Ursus zapowiada, że będzie dążył do wyjaśnienia sprawy oraz wznowienia dotychczasowej współpracy.

W piątek wieczorem Ursus poinformował w raporcie bieżącym o podpisaniu z China Dongfeng Motor Industry Imp. & Exp. Co. memorandum of understanding.

W podpisanym memorandum strony potwierdziły chęć realizacji kilku różnych projektów motoryzacyjnych, przede wszystkim projektu dotyczącego pojazdów użytkowych odnośnie którego ustalono główne założenia, harmonogram pracy oraz cele.

Zgodnie z piątkowym komunikatem współpracę, z uwagi na złożoność techniczną, wymagane prace inżynierskie i homologacyjne oraz mając na uwadze realizowanie programu restrukturyzacji Ursusa obie strony podzieliły na etapy, które miały doprowadzić do stworzenia, uzyskania homologacji oraz wdrożenia i sprzedaży pojazdów w oparciu o produkty Dongfeng oraz doświadczenie i know-how Ursus.

Dotyczyło to pojazdów w wersjach z napędem elektrycznym oraz wodorowym, które jak najszybciej mają zostać wprowadzone na rynek. Strony przewidywały prezentację pierwszego z serii pojazdów w drugiej połowie 2021 roku. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
1as
To zapewne też jest część planu. Może po to, by kurs przytrzymać na wszelki wypadek?
Ci Chińczycy mieliby być tacy głupi, że nie wiedzą o obowiązkach informacyjnych spółek giełdowych?
zeus6161
To nie jest nieporozumienie. To będzie pierwsza lekcja. Nie chcieli pisowcy współpracować- będą służyć. A w kwestii Ursusa Chińczycy zaczęli współpracę z Niemcami. Nie będzie grany Chopin w Pekinie .Chyba, że nokturn żałobny
bogdant
pisowcy - nawet do prywatnej gieldowej spolki pchasz polityke?

a tutaj sytuacja jest prosta i taka sama jak cały czas w ostatniej historii spółki,
kto miał opchnąć akcje ulicy po "optymistycznym" info to opchnął,
i kurs może lecieć...
billbill
Ta firma jest bardzo źle zarządzana.
jes
Firmą rządzą niby dawni związkowcy i tw to czemu się dziwisz. Jednak o swoje zadbali bardzo dobrze - ustawieni do końca życia (wnuków).
carlito1
Niestety ale ursus to śmieć,... Produkt dla naiwnych dobrej zmiany...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki