REKLAMA

Donald Tusk złożył kondolencje rodzinom ofiar katastrofy w Rudzie

2009-09-19 08:02
publikacja
2009-09-19 08:02
Premier Donald Tusk złożył w imieniu rządu kondolencje rodzinom górników, którzy zginęli w wyniku zapalenia się metanu w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej.       

Podczas wizyty w kopalni premier zapewnił, że rodziny ofiar mogą liczyć na pomoc rządu. "Nikt nie zostanie sam" - powiedział Donald Tusk. Jak zaznaczył, rząd będzie nadzorować pomoc dla poszkodowanych rodzin górniczych. Z informacji premiera wynika, że kopalnia oraz inne instytucje, które mają zapewnić pomoc bliskim ofiar, są dobrze przygotowane. Jak podkreślił Donald Tusk - będzie to pomoc na poważną skalę.       

Odpowiednie służby już wyjaśniają przyczyny wypadku. Premier zaznaczył, że jeśli znajdą się osoby odpowiedzialne za tę tragedię, to nie będzie dla nich wyrozumiałości.         

Donald Tusk zadeklarował też finansowe wsparcie dla Wyższego Urzędu Górniczego, który wyjaśnia przyczyny tragedii w kopalni "Wujek-Śląsk". "Kwestie materialne nie będą stały na przeszkodzie szybkiego i pełnego wyjaśnienia tej kwestii" - podkreślił premier.        

Do zapalenia się metanu w kopalni "Wujek-Śląsk" doszło wczoraj po 10.00 rano. Zginęło 12 górników, a kilkudziesięciu z oparzeniami trafiło do szpitali. Kilkunastu z nich jest w stanie ciężkim.
Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki