Donald Tusk spotkał się z Polonią w Londynie

Po rozmowach z premierem Wielkiej Brytanii Gordonem Brownem, przebywający z wizytą w Londynie Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych. Szef polskiego rządu zaprezentował im rządowy program ułatwień w powrotach Polaków z emigracji zarobkowej.

Podczas spotkania w polskiej ambasadzie w Londynie Donald Tusk oficjalnie otworzył interaktywny portal internetowy POWROTY. Jak powiedział premier, jest to oferta pomocy dla tych, którzy myślą o powrocie po podjęciu - co podkreślił - autonomicznej decyzji. Donald Tusk wyraźnie zaznaczył, że nie przyjechał do Londynu, aby namawiać ludzi do powrotu.

Premier podkreślił, że w Polsce jest dziś o wiele lepiej niż w okresie wyjazdów w 2004 i 2005 roku i portal ma służyć przybliżeniu sytuacji i ułatwieniu decyzji. Według twórców portalu, a zarazem autorów książki "Powrotnik"- Macieja Duszczyka i Pawła Kaczmarka - znajdą się na nim informacje o sytuacji w polskiej gospodarce i na rynku pracy, o regulacjach podatkowych, służbie zdrowia i przepisach rodzinnych. Informacje na portalu www.powroty.gov.pl będą uaktualniane codziennie, a korzystający z niego emigranci będą mogli zadawać pytania ekspertom.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil