Donald Trump odwiedzi Wielką Brytanię dzień po głosowaniu ws. Brexitu

Prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA Donald Trump odwiedzi Wielką Brytanię dzień po referendum, które zadecyduje o pozostaniu lub wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej.

Powodem zapowiedzianego przyjazdu ma być otwarcie należącego do niego, zmodernizowanego pola golfowego w Szkocji. Jednak data wizyty jest kojarzona ze sprawą Brexitu. Kontrowersyjny polityk twierdzi, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską. Rzecznik Davida Camerona poinformował, że szef rządu nie planuje spotkania z Donaldem Trumpem. Wyjaśnił, że zwyczajowo premier nie przyjmuje kandydatów do Białego Domu przed ich oficjalną nominacją. Spotkania z miliarderem o szkockich korzeniach nie planują również władze Szkocji.

W styczniu brytyjski parlament rozważał możliwość zakazania Donaldowi Trumpowi wjazdu do kraju. Parlamentarną debatę spowodowało złożenie petycji, podpisanej przez ponad pół miliona obywateli. W trakcie dyskusji Trump był określany przez parlamentarzystów obraźliwymi słowami.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/AFP/jl/wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil