Dolnośląskie: Rozbudowa drogi krajowej 94

2.6.Wrocław(PAP)

- Niebawem rozpocznie się rozbudowa drogi krajowej nr 94 Wrocław-Prochowice-Legnica-Krzywa. Realizacja inwestycji potrwa do 2010 r. - zapowiedział w poniedziałek w Lubinie (Dolnośląskie) wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna.

Koszt całkowity przebudowy wyniesie ok. 400 mln zł.

Przebudowa i remont drogi będzie się odbywać na sześciu odcinkach: Krzywa-Chojnów (11 km), Chojnów-Legnica (14 km), Legnica-Prochowice (10 km), Mazurowice-Wilczków (ok. 5 km), Wilczków-Środa Śląska (6,5 km) i Środa Śląska-Wrocław (17,5 km).

Najpierw - mówił Schetyna - rozpoczną się roboty budowlane na trzech odcinkach od Mazurowic do Wrocławia. Prace zostaną zakończone do 2010 r.

"To jest droga, która musi ożywić tę część naszego województwa" - mówił wicepremier. Przypomniał, że dwa lata temu "samotnie rozpoczynał walkę" o to, żeby wprowadzić nowelizację budżetu na 10 mln zł. Pieniądze były niezbędne, żeby rozpocząć prace projektowe. "Dzisiaj, kiedy programy europejskie przynoszą pieniądze, możemy mówić, że mamy dobry projekt" - powiedział.

Po zakończeniu rozbudowy - jak opowiadał wicemarszałek woj. dolnośląskiego Piotr Borys - szerokość jezdni będzie wynosić 7 m, czyli dwa razy po 3,5 metra na pas jazdy w każdym kierunku. Ponadto na odcinku od Mazurowic do Wrocławia wykonane zostanie utwardzone pobocze o szerokości 2 m.

Podczas konferencji wicepremier mówił także o reformie samorządowej. "Bardzo ważne jest dokończenie reformy samorządowej, procesu decentralizacji, czyli oddawania i przekazywania władzy z administracji rządowej do samorządów" - mówił Schetyna.

Według Schetyny ważne, aby decyzje były podejmowane na miejscu i tu też były wydawane pieniądze podatnika. "To oczywiście będzie proces, ale chcemy, żeby decyzje były podejmowane na dole. Takie decyzje są zawsze lepsze" - tłumaczył Schetyna. Dodał, że władza na poziomie podstawowym bardziej i lepiej rozumie problemy ludzi i mieszkańców.

"Wierzymy w samorząd i w samorządność" - mówił Schetyna. Jego zdaniem samorząd z roku na rok z kadencji na kadencję jest coraz lepszy. (PAP)

umw/ je/ mag/
Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil