Dolarowe ceny złota najniższe w tym roku

Ceny złota podawane w amerykańskim dolarze zakończyły wtorkową sesję poniżej 1300 dol. za uncję, co było najniższym kursem zamknięcia w tym roku. Królewskiemu metalowi zaszkodziła siła amerykańskiej waluty wspomaganej rosnącymi stopami procentowymi.

Środowe spadki rozegrały się na dystansie zaledwie godziny. Wszystko zaczęło się w momencie rozpoczęcia handlu elektronicznego na nowojorskiej giełdzie towarowej o 14:30 czasu polskiego. Wtedy to po publikacji nieco słabszych od oczekiwań danych o sprzedaży detalicznej w USA doszło do wyraźnego umocnienia dolara względem euro.

Zaprenumeruj nasznewsletter o rynku złota

Para euro-dolara z poziomu przeszło 1,19 obniżyła się w pobliże 1,1820, wyrównując minimum z ubiegłego tygodnia będące zarazem najniższym punktem osiągniętym w 2018 roku. Na rynku złota dała o sobie znać tradycyjna ujemna korelacja z "zielonym". Gdy amerykańska waluta zyskuje na wartości, żółty metal z reguły traci.

(Bankier.pl)

Tak było i tym razem, a dodatkowo spadki spotęgowało przebicie ważnego technicznego wsparcia zlokalizowanego w okolicach 1300 dol./oz. Przełamanie tego poziomu uruchomiło lawinę zleceń typu stop-loss, co w konsekwencji sprowadziło ceny kruszcu w okolice 1290 dol./oz. W środę rano kontraktami terminowymi na złoto handlowano po kursie 1293,60 dol. za uncję.

Źródeł ostatniej siły dolara i względnej słabości złota wypadałoby chyba szukać na amerykańskim rynku długu. Bowiem do ważnego rozstrzygnięcia doszło w przypadku obligacji 10-letnich, których rentowność podskoczyła we wtorek o 7 pb., osiągając poziom 3,07%. A wiec najwyższą wartość od 2011 roku. Rentowność papierów 2-letnich wzrosła do najwyższego poziomu od niemal 10 lat (2,58%).

Rosnące rynkowe stopy procentowe w USA wzmacniają dolara i zwiększają kosz alternatywny trzymania złota. Niektórzy inwestorzy mogą uznać, że preferują przynoszącą 2,5-3,0% odsetek obligację skarbową ponad nieprzynoszącą żadnego dochodu sztabkę złota.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 34 od_redakcji

Czy manipulacja przy barometrze może zmienić nam pogodę?

Świat zbliża się do dramatycznego w swych skutkach kryzysu - tragedii nie spotykanej w historii ludzkości na tej ziemi. Temat przerażającej prawdy o nadchodzącym globalnym wymazaniu finansowego systemu tego świata jest w dalszym ciągu ośmieszany i nie brany na serio przez ludzkość, z powodu nieodczuwalności tego co nastąpi, gdyż uruchomienie w 2008 potężnych hydrantów dodruków ukrytych i jawnych, oraz propagandę znacznie chwilowo złagodziło skutki, co w rezultacie spotęguje wymiar tej katastrofy. Za arogancję zawsze płaci się najwyższą cenę. Obecnie to mamy to samo co w rok 2008 z tym że o nieporównywalnym większym wymiarze

Mały Quiz z odpowiedziami dla czytelnika w obecnie niebezpiecznych czasach.

1/ Czy system finansowy świata został po 2008 roku cudownie zrestrukturyzowany, a dług zniknął ? – NIE Czy dług świata od tego czasu się powiększył – Tak i to mega kosmicznie.

2/ Najważniejsze suwerenne państwa mają nadwyżki i znacznie zmniejszyły zadłużenie ? - NIE

3/ System finansowy jest wspierany przez złoto, gwarantujące odwieczna wartość pieniądza ? - NIE
Dodatkowo zniszczono jego wartość wprowadzając celowo manipulowane kontrakty papierowe zabijając okresowo jego znaczenie.

4/ Możemy zamienić część Fiat Money na rzeczywiste aktywa o zaniżonej na dzisiaj wartości około 90-99% poniżej dzisiejszej wartości ? – TAK

5/ Dlaczego tego nie robimy? - Bo propaganda wprowadziła nas w krainę baśni i fantazji finansowej, a nam się to tak spodobało że nie dajemy się z niej wybudzić pomimo wszędzie włączających się napisów - alarmów o końcu baśni.

6/ Czy krypto waluty będą brały udział w przyszłym systemie finansowym świata? - Nie

7/ Dlaczego nie krypto? - Bo to kolejna ściema Deep State w celu przedłużenia i dezorientacji ludzkości wprowadziła nas w kolejny tym razem holograficzny stan umysłowo finansowy, któremu ulegają nawet mentorzy. Np. w przypadku drobnego chaosu jak miały by działać krypto? - To pytanie dla was ?

Ps.
Argentyna chwilowa zażegnała kryzys finansowy, sprzedając obligacje pięcioletnie z oprocentowaniem 20 procentowym. Znaczy z ludzi trzeba wycisną te dodatkową kasę, jak to działa zobacz Grecję. To się nie może powieść to po prostu utopia tego świata w najwyższym wymiarze która zalewa cały świat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 od_redakcji

Manipulacja (łac. manipulatio – manewr, fortel, podstęp; manus - ręka, manipulus - dłoń) – forma wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora. Umiejętność rządzenia innymi, znajomość zasad dowodzenia, prowadzenia negocjacji, aby skłonić partnera do zmiany zdania.

Inspirowana interakcja społeczna mająca na celu skłonienie osoby lub grupy ludzi do działania sprzecznego z ich dobrze pojętym interesem. Zazwyczaj osoba lub grupa ludzi poddana manipulacji nie jest świadoma środków, przy użyciu których wywierany jest na nią wpływ. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych, ekonomicznych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób.

Manipulować można treścią i sposobem przekazywania informacji. Manipulację językową często stosuje się w propagandzie i podczas tzw. prania mózgu.

Mimo tego, że manipulacja postrzegana jest jako zachowanie nieetyczne, często używana jest w kontaktach handlowych i negocjacjach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 18 sel

Co to jest 2% odsetek rocznie jak złoto może zdrożeć teraz ponad 10 razy?

! Odpowiedz
4 17 sel

Dolarów od 1971r ,roku plajty i końca możliwości wymiany chociaż w części na złoto $ przybyło ponad 100 razy ,ale i wszystkie główne waluty równo drukowano tylko jeszcze mało z tego wyszło na ulicę siedzi na kontach i w obligacjach i myśli ,że zarabia, że w każdej chwili da się wymienić na złoto czy srebro. .. po takim kursie jak jest teraz..
Tak samo po IWŚ myśleli ,a jak zabrali z kont swoje "zarobione" pieniądze na zakupy, to trzeba było taczką z pieniędzmi jechać po chleb, a za 1 uncję złota można było kupić kamienicę w Berlinie ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
ZŁOTO -0,34% 1 280,25
2019-01-23 15:02:00
USD/PLN 0,16% 3,7761
2019-01-23 15:05:00
EUR/PLN 0,11% 4,2889
2019-01-23 15:05:00
EUR/USD -0,04% 1,1358
2019-01-23 15:05:00
CHF/PLN 0,15% 3,7856
2019-01-23 15:05:00

Kupuj walutę taniej -

Porównywarka kantorów internetowych
We care about safety
We care about safety
Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Sprawdź najlepszy kurs
We care about safety
We care about safety

Znajdź profil