Dolar najtańszy od lutego. Kurs euro stabilny

2019-06-24 09:33
publikacja
2019-06-24 09:33
fot. welcomia / YAY Foto

Od kilku dni dolar amerykański traci względem euro, co na polskim rynku skutkuje spadkiem notowań „zielonego” do najniższego poziomu od lutego. Kurs euro utrzymuje się tuż powyżej kluczowego wsparcia na poziomie 4,25 zł.

Zeszłotygodniowy komunikat władz Rezerwy Federalnej zmienił rynkowe trendy. Według większości komentatorów FOMC w środowym komunikacie zasugerował możliwość obniżenia stóp procentowych. W efekcie waluta USA osłabiła się względem euro - kurs EUR/USD podniósł się z niespełna 1,12 do 1,373 w poniedziałek rano.

 - Kurs EUR/USD kieruje się w stronę poziomu 1,1450 i przy utrzymaniu łagodnej retoryki przedstawicieli Fed powinien tam dotrzeć w połowie tygodnia. Drugą część tygodnia prawdopodobnie zdominuje oczekiwanie na wynik (...) szczytu G20. Kurs EUR/PLN porusza się w wąskim przedziale 4,25–4,2650. Zwyżka eurodolara powinna sprawić, iż złoty będzie koncentrował się wokół dolnego ograniczenia trendu bocznego - napisano w poniedziałkowym komentarzu dziennym Banku Millennium.

/ Bankier.pl

W rezultacie w ciągu ostatnich kilku sesji cena amerykańskiej waluty poszła w dół z 3,80 zł do 3,74 zł w poniedziałek rano. To najniższe notowania „zielonego” od blisko pięciu miesięcy. Ewentualne zejście pary USD/PLN poniżej 3,70 zł wyznaczyłoby najniższy od października kurs dolara.

/ Bankier.pl

Tymczasem na parze euro-złoty niewiele się działo. W poniedziałek rano kurs euro wynosił 4,2550 zł, a więc prawie tyle samo co przed weekendem. Od połowy czerwca kurs EUR/PLN testuje poziom 4,25 zł. Do dolna granica kanału, w którym kurs euro porusza się od blisko roku. Na gruncie analizy technicznej ewentualne przełamanie tego poziomu dawałoby szansę na spadek ceny euro do 4,15 zł.

 - Wynik wyborów w Turcji, a właściwie uznanie ich przez władze, prawdopodobnie przełożą się na wzrost popytu na aktywa rynków wschodzących. Będzie to jednak bardziej premiować waluty rynków wschodzących o wyższych stopach, a nie złotego. Co więcej, obawy co do wyniku szczytu G20 nie sprzyjają większemu wzrostowi optymizmu na rynkach. W naszej ocenie, kurs EUR/PLN do końca tygodnia utrzyma się blisko 4,2550 - napisali w raporcie ekonomiści ING Banku.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki