REKLAMA

Dodatkowe pieniądze z UE za pomaganie Ukrainie? Von der Leyen potwierdza

2023-09-26 15:08
publikacja
2023-09-26 15:08

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała we wtorek w Pradze, że kraje pomagające Ukrainie będą mogły otrzymać więcej środków na radzenie sobie z napływem uchodźców dzięki rewizji funduszy UE.

Dodatkowe pieniądze z UE za pomaganie Ukrainie? Von der Leyen potwierdza
Dodatkowe pieniądze z UE za pomaganie Ukrainie? Von der Leyen potwierdza
fot. YVES HERMAN / /  Reuters / Forum

Von der Leyen mówiła w Pradze o propozycji zwiększenia kwoty pieniędzy na pomoc krajom, które borykają się z napływem uchodźców o 15 miliardów euro. Przekazanie środków ma być możliwe dzięki rewizji wieloletnich ram finansowych Unii Europejskiej.

Wsparcie jest uzależnione od zgody państw członkowskich. Szefowa Komisji wyraziła nadzieję, że otrzyma konstruktywne wsparcie w negocjacjach od Republiki Czeskiej. Powiedziała też, że migracja wymaga europejskiej odpowiedzi.

Premier Czech Petr Fiala zadeklarował, że jego kraj chce przyczynić się do lepszej ochrony zewnętrznych granic UE. „Naszym celem musi być przede wszystkim zapobieganie przedostawaniu się ludzi do Europy, zapobieganie aktywności przemytników ludzi. Wiąże się to z przyspieszonym procesem deportacji i innymi rzeczami" - powiedział Fiala. Zauważył, że Republika Czeska nadal odrzuca obowiązkową relokację nielegalnych migrantów. Określił ją jako niehumanitarną i niefunkcjonalną.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

ptg/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
dasbot
Urszula jak zwykle "wodę leje"........ 15 mld EUR wyczarowała? Z powietrza? A gdzie kasa z KPO? Podobno poszła na wsparcie dla UA. Niewybrana w wyborach powszechnych urzędniczka, Niemka, spadkobierczyni pierwszego szefa tej instytucji (sprawdźcie sobie życiorys typa), dalej ma dobre samopoczucie i przekonanie, że ulica Urszula jak zwykle "wodę leje"........ 15 mld EUR wyczarowała? Z powietrza? A gdzie kasa z KPO? Podobno poszła na wsparcie dla UA. Niewybrana w wyborach powszechnych urzędniczka, Niemka, spadkobierczyni pierwszego szefa tej instytucji (sprawdźcie sobie życiorys typa), dalej ma dobre samopoczucie i przekonanie, że ulica dalej kupuje te bajki. Niech dalej tak myśli......dobrze, że na świecie ludzie się budzą. Upada zielona iluzja, ludzie przecierają oczy ze zdumienia, kto i dlaczego wywołał imigracyjny problem, a u nas część widowni podnieca się teraz filmem, który "adresuje problem człowieczeństwa i Europy", bo granica polsko-białoruska to nie jest tylko problem Polski, ale szerzej Europy........Zapytajmy po raz kolejny H. Clinton, bo nieżyjącej M. Albright nie możemy - dlaczego sprowadziliście to nieszczęście na Europę? Dlaczego podpaliłyście Libię, Syrię, Irak, etc? Dlaczego ciągle wam mało władzy, pieniędzy, popularności, poklasku, czy uwielbienia mas? Kto wam płaci i w imię czego dajecie twarz temu wszystkiemu?..........Btw podobno Michelle Obama ma być kandydatką demokratów w wyborach 2024.........Wszystko zostaje w "rodzinie".....kabała ma się dobrze, a wy grzecznie idźcie spać, bo jutro ktoś musi pracować na tych pasożytów. Hough!
endes
Kiedy proces tej śmiesznej pani za miliardy zmarnowane na szkodliwy syf zwany dla zmylenia szczepionkami!?
machintosz
Powinniśmy już dawno opuścić struktury UE tak jak zrobiła to Anglia. Inaczej czeka nas walka o niepodległość w niedalekiej przyszłości. A wszystko przez zdrajców którzy głosują na niemieckie rządy PO.
niederfurzdorf
Czy pani Ula mogłaby nam przypomnieć ILE POLSKA DOSTAŁA Z UE NA POMOC UCHODŹCOM WOJENNYM Z UKRAINY??? Może Donek albo minister Leszczyna pomogą? Może pani Ochojska, która gardłowała aby nie dawać Polsce pieniędzy ??? Może poswl Franek od rajdów z reklamówką po granicy? Może pani Agnieszka Holland, może młody Stuhr?
faramir_z_gondoru
A gdzie kasa za już poniesione wydatki?
samsza
Na szczęście u nas Ukraińcy na zasadzie specjalnej ustawy, a nie jako uchodźcy.

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki