Dodatkowe 1000 miejsc w warszawskich żłobkach

2019-12-07 13:10
publikacja
2019-12-07 13:10
fot. Oksana Kuzmina / Shutterstock

Właśnie rozstrzygnęliśmy kolejny konkurs na wykup miejsc w niepublicznych placówkach - dzięki temu mamy dodatkowe 1000 miejsc dla warszawskich maluchów - poinformował w sobotę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

"Spełniamy Obietnice i cały czas powiększamy pulę bezpłatnych miejsc w żłobkach. Właśnie rozstrzygnęliśmy kolejny konkurs na wykup miejsc w niepublicznych placówkach - dzięki temu mamy dodatkowe 1000 miejsc dla warszawskich maluchów. Praca wre!" - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Rafał Trzaskowski.

Dodał też, że do systemu rekrutacji miasto dodało kolejne miejsca. "To nie wszystko - wczoraj do systemu rekrutacji dodaliśmy kolejne 70 bezpłatnych miejsc, tym razem w Dzielnicy Ursus przy ul. Dzieci Warszawy 42" - przekazał na Twitterze Trzaskowski.

Zachęcił, również rodziców do sprawdzenia wolnych miejsc w innych dzielnicach Warszawy, których na tą chwilę 718 pod adresem internetowym: https://zlobki.waw.pl/informacja-o-wolnych-miejscach-w-placowkach/.

Do warszawskich żłobków przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do trzech lat, które nie mają zapewnionej opieki domowej w godzinach pracy lub nauki rodziców lub opiekunów, albo w przypadku niepełnosprawności tych osób, w szczególności dzieci stale zamieszkujące w Warszawie.

Część żłobków nie ma grup niemowlęcych i przyjmuje dzieci po ukończeniu 1 roku życia. Wyboru dokonuje rodzic lub opiekun spośród żłobków umieszczonych w wykazie żłobków znajdujących się na stronie: www.zlobki.waw.pl. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ferdynantkiepski
miał budować żłobki i przedszkola, a tylko wykupił miejsca... i tylko 1000 miejsc, a ile miało być?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki