Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Dochody budżetu w '19 wyższe niż w ustawie budżetowej, wydatki niższe - Kwieciński, MIiR

W 2019 r. można liczyć na wyższe niż założono w ustawie budżetowej wpływy do kasy państwa oraz na niższe niż zakłada ustawa wydatki - poinformował we wtorek Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Dodał, że nie ma potrzeby nowelizacji budżetu na 2019 r.

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

"Taki plan nowelizacji ustawy budżetowej przynajmniej na chwilę obecną nie jest potrzebny. (...) Prognozy, które mamy na ten rok wyraźnie pokazują, że podejście, które założyliśmy w ustawie budżetowej na ten rok jest podejściem ostrożnym - ono dotyczy zarówno wydatków, ale przede wszystkim dochodów. W znacznym stopniu możemy liczyć na większe dochody, aniżeli założone w ustawie budżetowej, a także na mniejsze wydatki. To stwarza pole do realizacji tego typu ambitnych programów (wydatkowych zaproponowanych przez PiS - PAP)" - powiedział dziennikarzom Kwieciński.

W ustawie budżetowej na 2019 r. założono dochody na poziomie 387,7 mld zł, a wydatki w wysokości 416,2 mld zł i deficyt nie większy niż 28,5 mld zł.

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowe propozycje programowe. Zgodnie z nimi od 1 lipca 2019 r. świadczenie 500+ obejmie pierwsze dziecko w rodzinie, a do 1 maja wszyscy emeryci otrzymają "trzynastą" emeryturę w kwocie 1.100 zł. Dodatkowe świadczenie ma obowiązywać również w kolejnych latach.

Ponadto, jeszcze w 2019 r. ma zostać obniżona stawka PIT dla wszystkich osób pracujących, natomiast dla pracowników do 26. roku życia zostanie wprowadzona zerowa stawka PIT. W 2019 r. koszt uzyskania przychodów ma zostać co najmniej dwukrotnie podwyższony.

Z sobotniej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że rząd zamierza obniżyć pierwszą stawkę podatku PIT do 17 proc. z 18 proc.

Wśród punktów programowych PiS znalazło się także przywrócenie połączeń autobusowych, głównie w mniejszych miastach i wsiach.

Łączny koszt wszystkich propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości będzie bliski kwocie 40 mld zł rocznie - poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. (PAP Biznes)

tus/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil