REKLAMA

Dobre dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia nie wzrosła w w listopadzie

2022-12-06 12:30, akt.2022-12-06 12:42
publikacja
2022-12-06 12:30
aktualizacja
2022-12-06 12:42

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce nie zmieniła się w porównaniu z październikiem i w listopadzie pozostała na poziomie 5,1 proc. – podało we wtorek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Dobre dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia nie wzrosła w w listopadzie
Dobre dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia nie wzrosła w w listopadzie
fot. hedgehog94 / / Shutterstock

Resort podał w komunikacie, że stopa bezrobocia pod koniec listopada kształtowała się w przedziale od 2,9 proc. w województwie wielkopolskim do 8,7 proc. w podkarpackim.

Stopa bezrobocia rejestrowanego dla całego kraju nie zmieniła się w porównaniu z październikiem i w listopadzie pozostała na poziomie 5,1 proc.

Według danych MRiPS pod koniec ubiegłego miesiąca w urzędach pracy zarejestrowanych było 801,5 tys. bezrobotnych. W rejestrach bezrobotnych w końcu listopada 2022 r. było o 97,3 tys. (tj. o 10,8 proc.) mniej osób niż w końcu listopada 2021 r.

Według wstępnych danych resortu w minionym miesiącu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 77,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
baibina
Ja to jestestem ciekaw jak oni liczą tą stope bezrobocia skoro 2 mln ukrainców do nas przyjechalo, zatrudnienie zwiekszylo sie w srod nich o 80 tys a bezrobocie malo ze nie wzrosło to jeszcze spadło :) Aaaa no tak moze dlatego ze dotyczy tylko ludzi aktrywnie poszukujacych zatrudnienia widocznie ukraincy nie szukają
peluquero
a jak mają byc złe skoro 'gospodarka rozgrzana' niemalże jak płomień w kominku po dorzuceniu kilku plików papieru z wizerunkiem dowolnego króla :)

jak gładko przeszliśmy z bezrobocia warunkowanego produktywnością do tego warunkowanego dodrukiem
simonsoft8
dane nie są miarodajne z ministerstwa a także gus
bt5
Oczywiście że dane o bezrobociu w Polsce sa komplretną fikcją spowodowaną brakiem zasiłków dla bezrobotnych. Byłem 2 dni w centrum 400 tys miasta i pomijając że w godzinach pracy tłumy nie siwych , to widziałem wiele grupek mężczyzn w wieku produkcyjnym korzystających z nienajgorszej pogody i delektujących się tanimi winami. do Oczywiście że dane o bezrobociu w Polsce sa komplretną fikcją spowodowaną brakiem zasiłków dla bezrobotnych. Byłem 2 dni w centrum 400 tys miasta i pomijając że w godzinach pracy tłumy nie siwych , to widziałem wiele grupek mężczyzn w wieku produkcyjnym korzystających z nienajgorszej pogody i delektujących się tanimi winami. do tego pełno nurków smietnikówych obojga płci. W Niemczech jest podobnie z "niskim"ale z ta róznicą że od 5 tej rano formuje sie długaśna kolejka po zasiłek socjalny (który od 1 stycznia bedzie podniesiony i bedzie się nazywał Burgergeld. Na razie w Niemczech jest praie 5 mln osób które nie sa w rejestrze bezrobocia a sa na zasiłku socjalnym. W Polsce jakies 15% zarejestrownych bezrobotnych ma mały zasiłek . A niezarejstrowani bezrobotni mają 0 (bo bez rejestracji w PUP nie dają nawet tego zasiłku na pierogi w wysokości 300 zł).
ej_czy_nie
To jest pewnie ten wystrzał bezrobocia w Polsce którym tu tyle straszył rusek trolley. Sprawdziło mu się jak zawsze
chmiels
można wyjeżdzać, nie trzeba mieć już koncesji na strzyżenie, byli ubecy nie łamią palców gdy na ulicy jest za dużo zakładów fryzjerskich, więc nie ma powodu by bezrobocie drastycznie rosło a sezonowość była i będzie zawsze.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki