REKLAMA

Do środy trwa nabór wniosków o dofinansowanie usług opieki wytchnieniowej

2020-09-28 10:24
publikacja
2020-09-28 10:24
Do środy trwa nabór wniosków o dofinansowanie usług opieki wytchnieniowej
Do środy trwa nabór wniosków o dofinansowanie usług opieki wytchnieniowej
fot. Michał Dyjuk / / FORUM

Do 30 września organizacje pozarządowe mogą wnioskować o wsparcie finansowe na realizację usług opieki wytchnieniowej dla członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnością - przypomina w rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Do 30 września trwa nabór wniosków do Programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością" – edycja 2020-2021, w ramach którego o wsparcie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe.

Minister rodziny przypomniała, że w konkursie mogą wziąć udział te organizacje, które prowadzą działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami od co najmniej trzech lat.

"Zachęcam do składania wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. Oferta może być opatrzona podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym. To szybka, prosta i najbezpieczniejsza dzisiaj droga" - wskazała Maląg.

Dodała, że wniosek można też złożyć w formie papierowej i wysłać go listem poleconym lub przesyłką kurierską do Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Można też - mówiła - złożyć go osobiście w Kancelarii Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Opieka wytchnieniowa to niezwykle ważny i potrzebny program, dzięki któremu opiekunowie osób z niepełnosprawnościami mają szansę na odpoczynek, właśnie na wytchnienie, mają czas dla siebie. To także możliwość skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa m.in. psychologicznego czy terapeutycznego, ale też wsparcie w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki" - podkreśliła minister rodziny.

Program będzie realizowany od 1 października 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
polak2
Tak na siłę wydawanie kasy ?opieka wytchnieniowa ... taki wynalazek jak dać kasę cwaniakom z Stowarzyszeń . A reszta to pic

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki