Do końca 2012 r. ma być gotowy most w Kwidzynie

07.06. Kwidzyn (PAP) - Do końca 2012 r. ma być zbudowany most na Wiśle w Kwidzynie (Pomorskie). Koszt inwestycji wyniesie 505 mln zł i zostanie pokryty przez Krajowy Fundusz Drogowy.

Wojewoda pomorski Roman Zaborowski wręczył w poniedziałek dyrektorowi gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Franciszkowi Rogowiczowi pozwolenie na budowę mostu.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski, inwestycja wraz z drogami dojazdowymi obejmie 11,9 kilometrów. Długość samej konstrukcji mostu wyniesie prawie 810 m, a szerokość ponad 16 m.

Trwa przetarg na wykonawcę obiektu. Podpisanie umowy na budowę mostu powinno nastąpić w pierwszej połowie lipca. Pierwsze prace budowlane planowane są we wrześniu.

Władze Kwidzyna i regionu od kilkunastu lat starały się o budowę mostu. Obiekt ma duże znaczenie dla województwa. Z powodu jego braku, dojazd z rejonu Kwidzyna do Trójmiasta i do autostrady A1 jest dłuższy o kilkadziesiąt kilometrów. Najbliższe mosty przez Wisłę w tym rejonie są w Knybawie i w Grudziądzu. Jest to najdłuższy odcinek na rzece pozbawiony takiego obiektu.(PAP)

rop/ pad/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj