REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Do dymisji podał się szef europejskiego sektora Fiat Chrysler Automobiles

2018-07-23 15:01
publikacja
2018-07-23 15:01

Szef europejskiego sektora koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Alfredo Altavilla ustąpił w poniedziałek ze stanowiska. To - jak zauważają włoskie media - pierwsza konsekwencja mianowania Brytyjczyka Mike'a Manleya dyrektorem generalnym firmy.

fot. REUTERS/Tony Gentile / / FORUM

Manley został szefem koncernu w sobotę, gdy okazało się, że dotychczasowy dyrektor generalny Sergio Marchionne jest w ciężkim, nieodwracalnym stanie w szpitalu po operacji, jaką przeszedł pod koniec czerwca.

We włoskich mediach dominują komentarze, że odejście Altavilli, wymienianego już wcześniej jako możliwego następca Marchionne, otwiera jedną z kluczowych kwestii dotyczących przyszłości FCA, czyli aktywności w Europie, a szczególnie we Włoszech.

Dziennik "Corriere della Sera" pisze na swojej stronie internetowej, że dymisja Altavilli, nazywanego "ministrem spraw zagranicznych" koncernu, jest po odejściu Marchionne "następną poważną stratą" dla włosko-amerykańskiej grupy motoryzacyjnej.

Sytuację w firmie, gdzie doszło do nieoczekiwanej zmiany w kierownictwie, skomentował też włoski wicepremier, szef MSW Matteo Salvini. FCA - oświadczył w Mediolanie - "będzie dalej w dobrych rękach". "Nie będzie żadnego problemu ani dla pracowników, ani dla przyszłości firmy" - dodał.

"Nikt nie chciał tak traumatycznej i dramatycznej sukcesji. Jeśli ktoś na giełdzie spekuluje na chorobie, to jest to dowód na to, że w świecie finansów są też osoby pozbawione wszelkich skrupułów" - ocenił Salvini, odnosząc się do zanotowanych na mediolańskiej giełdzie spadków notowań akcji FCA.

Ansa przytacza opinie analityków finansowych, wśród których dominują głosy, że "nagła i dramatyczna" zmiana u sterów koncernu, to "niedobra niespodzianka", a inwestorzy nie lubią klimatu niepewności.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mobr/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki