Do 60 mld zł poręczenia z BGK dla kredytów dla MSP

Od początku 2013 r. BGK uruchomi linię poręczeniową dla kredytów obrotowych o łącznej wartości do 60 mld zł dla małych i średnich przedsiębiorstw - poinformowało PAP w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

W komunikacie dodano, że "poręczenie będzie udzielane na okres do dwóch lat do 60 procent wartości kredytu, a prowizja będzie wynosiła zero w pierwszym roku".

Jak zaznaczyło CIR, blisko 50 proc. PKB Polski wytarzają małe i średnie przedsiębiorstwa, które zatrudniają 70 proc. pracowników. CIR podkreśliło w komunikacie, że firmy te "mają utrudniony dostęp do kredytu i boleśnie odczuwają zatory płatnicze".

»Premier sypnie miliardami na inwestycje

Premier Donald Tusk poinformował podczas piątkowego wystąpienia w Sejmie, że rząd zamierza powołać spółkę pod program zatytułowany "Inwestycje Polskie", która do 2015 roku będzie miała możliwości inwestycyjne w wysokości 40 mld zł, a jej operatorem będzie BGK. Dodał, że kwota ta nie wpłynie na poziom deficytu i długu publicznego, gdyż użyte zostaną m.in. kapitały zamrożone w udziałach w spółkach Skarbu Państwa.(PAP)

amac/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil