REKLAMA

Dłużnik alimentacyjny do końca spłaty pozostanie w rejestrze

2019-05-08 06:29
publikacja
2019-05-08 06:29

Obecne prawo pozwala na usuwanie z biur informacji gospodarczej danych o dłużnikach alimentacyjnych; w ten sposób wykreślono ich już tysiące. Ale rząd chce, by "alimenciarze" byli w BIG do spłacenia wszystkich zobowiązań - czytamy w środę na portalu prawo.pl.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Według portalu do 900 zł podwyższony ma być też próg dochodowy uprawniający do świadczenia z funduszu alimentacyjnego. "Prawnicy i eksperci propozycje chwalą i mówią o kolejnym bacie na tych, którzy płacić na dzieci nie chcą" - zaznaczono.

Jak podano, zmiany dotyczące dłużników alimentacyjnych zaproponowano w projekcie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczącym świadczenia "Dobry Start", który właśnie trafił do opiniowania.

"Przy okazji zmodyfikowane mają być przepisy dotyczące karania pracodawców za zatrudnienia +na czarno+ lub płacenie +pod stołem+ dłużnikowi alimentacyjnemu - które mają obowiązywać od 1 grudnia 2020 r." - informuje portal.

Bez zmian - czytamy - pozostaną kary od 5 tys. do 45 tys. zł, ale wprowadzone ma zostać odesłanie do przepisów ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. "I tu tkwi problem - w ocenie prawników - te przepisy, które obecnie obowiązują nie współgrają z tymi, które są projektowane, a to może prowadzić do luki prawnej" - podkreśla portal prawo.pl. (PAP)

agzi/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
dolafika
Na dzieci owszem ścigać, ale alimenty na ex małżonków, wujków, ciocie z 5 pokolenia? Bzdury ze średniowiecza! Brać się do pracy !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki