WAŻNE

Die Welt: Europa nie rozumie powagi sytuacji na Ukrainie

2014-04-22 08:41
publikacja
2014-04-22 08:41

Zachód nie docenia powagi sytuacji na Ukrainie - pisze komentator niemieckiej gazety Die Welt. Jego zdaniem Władimir Putin nigdy nie miał zamiaru wywiązać się z porozumienia zawartego w Genewie.

Jak czytamy, nic nie wskazuje na to, aby Moskwa miała powstrzymać swoich ludzi działających na wschodzie Ukrainy. Zamiast tego, władze na Kremlu wolą zarzucać rządowi w Kijowie, że sam nie dotrzymuje uzgodnień z Genewy. Zdaniem autora tekstu, to kompletne wypaczenie faktów.

Gazeta zarzuca krajom zachodnim, w tym Niemcom, naiwność w podejściu do Władimira Putina. "Udawana gotowość do kompromisu w Genewie była tylko kością rzuconą zachodnim politykom chcącym kolejnych rozmów, aby nie musieć wprowadzać nowych sankcji. Genewa była tylko zręcznym manewrem Putina". Jak czytamy, dopóki potężna gospodarczo Europa nie wykaże większego zdecydowania wobec poczynań Rosji, Moskwa nadal będzie pochłaniać kolejne części do niedawna niezależnego europejskiego kraju. Europa nie rozumie powagi sytuacji - czytamy w Die Welt.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki