Die Welt: Europa nie rozumie powagi sytuacji na Ukrainie

Zachód nie docenia powagi sytuacji na Ukrainie - pisze komentator niemieckiej gazety Die Welt. Jego zdaniem Władimir Putin nigdy nie miał zamiaru wywiązać się z porozumienia zawartego w Genewie.

Jak czytamy, nic nie wskazuje na to, aby Moskwa miała powstrzymać swoich ludzi działających na wschodzie Ukrainy. Zamiast tego, władze na Kremlu wolą zarzucać rządowi w Kijowie, że sam nie dotrzymuje uzgodnień z Genewy. Zdaniem autora tekstu, to kompletne wypaczenie faktów.

Gazeta zarzuca krajom zachodnim, w tym Niemcom, naiwność w podejściu do Władimira Putina. "Udawana gotowość do kompromisu w Genewie była tylko kością rzuconą zachodnim politykom chcącym kolejnych rozmów, aby nie musieć wprowadzać nowych sankcji. Genewa była tylko zręcznym manewrem Putina". Jak czytamy, dopóki potężna gospodarczo Europa nie wykaże większego zdecydowania wobec poczynań Rosji, Moskwa nadal będzie pochłaniać kolejne części do niedawna niezależnego europejskiego kraju. Europa nie rozumie powagi sytuacji - czytamy w Die Welt.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil