REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Di Maio: Nie jesteśmy narażeni na atak spekulantów

2018-08-13 09:45
publikacja
2018-08-13 09:45

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio w rozmowie z "Corriere della Sera" mówi, że krajowi nie grozi atak spekulantów - informuje Bloomberg.

fot. Fabio Frustaci / / FORUM

- Nie widzę ryzyka, że nasz rząd zostanie zaatakowany. Nie można nas zaszantażować - powiedział premier Włoch w rozmowie z gazetą.

Sytuacja w Turcji zasiała niepokój na światowych rynkach. Bać się mogą między innymi Włochy, które mają dużą ekspozycję na instytucje z tego kraju. Obawy budzi również przyszłoroczny budżet Italii, który musi zostać zatwierdzony do końca bieżącego roku, a może on naruszać wymagania unijne.

Według poniedziałkowej "La Stampy" premier Włoch Giuseppe Conte spotkał się z Luigim Di Maio i drugim wicepremierem Matteo Salvinim, by omówić potencjalne scenariusze ataków finansowych. Według gazety rząd miał kontaktować się w tej sprawie również z szefem Europejskiego Banku Centralnego Mariem Draghim.

W zeszłym tygodniu Di Maio w rozmowie z Bloombergiem zapowiadał, że rząd będzie szukał sposobu, by wprowadzić podatek liniowy i dochód obywatelski już w przyszłym roku bez naruszania unijnych zaleceń budżetowych, choć jak sam mówił w zeszły poniedziałek - zasady fiskalne UE nie są priorytetem.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejstrowany1
Wlosi przeciez nawet wlasnej waluty nie maja. To jest przeciez juz od ostatnich paru lat "wies" UE. Wlosi za praca nawet do Polski przyjezdzaja. Jak tam w ogole sie moze cos pogorszyc. To kraj ktory zyje z turystyki.
karbinadel
"wprowadzić podatek liniowy i dochód obywatelski już w przyszłym roku" - jeśli się jednocześnie zmniejszy przychody i zwiększy wydatki, to skutek może być tylko jeden. Żeby przewidzieć jaki, nie trzeba być ekonomistą, wie to każda gospodyni domowa

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki