Di Maio: Nie jesteśmy narażeni na atak spekulantów

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio w rozmowie z "Corriere della Sera" mówi, że krajowi nie grozi atak spekulantów - informuje Bloomberg.

Di Maio: Nie jesteśmy narażeni na atak spekulantów
Di Maio: Nie jesteśmy narażeni na atak spekulantów (fot. Fabio Frustaci / FORUM)

- Nie widzę ryzyka, że nasz rząd zostanie zaatakowany. Nie można nas zaszantażować - powiedział premier Włoch w rozmowie z gazetą.

Sytuacja w Turcji zasiała niepokój na światowych rynkach. Bać się mogą między innymi Włochy, które mają dużą ekspozycję na instytucje z tego kraju. Obawy budzi również przyszłoroczny budżet Italii, który musi zostać zatwierdzony do końca bieżącego roku, a może on naruszać wymagania unijne.

Według poniedziałkowej "La Stampy" premier Włoch Giuseppe Conte spotkał się z Luigim Di Maio i drugim wicepremierem Matteo Salvinim, by omówić potencjalne scenariusze ataków finansowych. Według gazety rząd miał kontaktować się w tej sprawie również z szefem Europejskiego Banku Centralnego Mariem Draghim.

W zeszłym tygodniu Di Maio w rozmowie z Bloombergiem zapowiadał, że rząd będzie szukał sposobu, by wprowadzić podatek liniowy i dochód obywatelski już w przyszłym roku bez naruszania unijnych zaleceń budżetowych, choć jak sam mówił w zeszły poniedziałek - zasady fiskalne UE nie są priorytetem.

Jakub Krześnicki

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 6 specjalnie_zarejstrowany1

Wlosi przeciez nawet wlasnej waluty nie maja. To jest przeciez juz od ostatnich paru lat "wies" UE. Wlosi za praca nawet do Polski przyjezdzaja. Jak tam w ogole sie moze cos pogorszyc. To kraj ktory zyje z turystyki.

! Odpowiedz
6 8 karbinadel

"wprowadzić podatek liniowy i dochód obywatelski już w przyszłym roku" - jeśli się jednocześnie zmniejszy przychody i zwiększy wydatki, to skutek może być tylko jeden. Żeby przewidzieć jaki, nie trzeba być ekonomistą, wie to każda gospodyni domowa

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil