Di Maio: Nasz budżet nie jest przeciwko UE, chcemy w niej pozostać

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd zapewnił w czwartek, że budżet przygotowany przez rząd jego formacji i Ligi "nie jest przeciwko Unii Europejskiej". "Chcemy w niej pozostać i ją poprawić" - dodał na portalu społecznościowym.

(fot. Fabio Frustaci / FORUM)

"Nie jest prawdą, że nasz budżet jest przeciwko Europie. To jest narracja, którą chcą powtarzać członkowie partii europejskich będący dzisiaj w instytucjach UE" - oświadczył Di Maio w kolejnym dniu polemik między UE a rządem w Rzymie na temat planu budżetu. Zakłada on przyszłoroczny deficyt na poziomie 2,4 procent PKB, co budzi zaniepokojenie przedstawicieli Komisji Europejskiej. Apelują oni o to, by nie przyjmować planu wydatków obciążonego tak wysokim deficytem.

Di Maio podkreślił w oświadczeniu wideo: "Włochy są jednym z krajów założycielskich Unii Europejskiej. Zawsze mówiliśmy, że nie tylko chcemy w niej pozostać, ale także chcemy ją poprawić i uczynić bardziej demokratyczną, bardziej solidarną".

"Nasz budżet dobrze wpłynie na bogactwo Włoch i Europy. Włochy są mocnym krajem, nasz dług jest do wytrzymania, fundamenty są dobre, a nasza pierwotna nadwyżka budżetu jest na plusie od lat. Nie ja to mówię, ale (holding finansowy) JP Morgan" - wyjaśnił wicepremier i minister rozwoju gospodarczego oraz pracy. (PAP)

sw/ jo/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 devnull

Nasz dług jest do wytrzymania. Przy rentowności 10% też ? Włosi wybrali większych geniuszy niż my

! Odpowiedz