REKLAMA

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań

2014-11-21 14:03
publikacja
2014-11-21 14:03
Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań
Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań
fot. HH / / Bankier.pl

Trwałe ożywienie na rynku budownictwa mieszkaniowego. Z raportu Lion's Banku wynika, że deweloperzy dostają coraz więcej pozwoleń na inwestycje. Rozpoczynają także coraz więcej budów. W październiku firmy rozpoczęły tworzenie prawie 8 tysięcy lokali. Jest to o ponad 10 procent lepszy wynik, niż w październiku zeszłego roku.

(fot. HH / Bankier.pl)

Autor raportu, Bartosz Turek podkreśla, że przyczyną tego trendu jest coraz większy popyt na mieszkania. Przyczyniły się do tego niskie stopy procentowe, a co za tym idzie niskie oprocentowanie kredytów i lokat. Inwestorzy, którzy zastanawiają się, gdzie ulokować pieniądze, coraz częściej wybierają więc nieruchomości, ponieważ trzymanie pieniędzy na lokatach jest nieopłacalne.

Do wzrostu popytu przyczynił się też program "Mieszkanie dla młodych", który mimo licznych ograniczeń, rozruszał sprzedaż na rynku nowych mieszkań.

Analityk jest pewien, że w najbliższym czasie nie grozi nam duży wzrost cen mieszkań. Deweloperzy są dobrze przygotowani do rosnącego popytu i są gotowi budować coraz więcej. To spowoduje, że lokali na rynku nie powinno zabraknąć. Zaznaczył on, że w przeciwieństwie do lat 2005 - 2007, przedsiębiorcy przygotowali się do rosnącego popytu. W zanadrzu mają wykupione działki i przygotowane wnioski o pozwolenie na budowę. W razie czego, mogą niemalże natychmiast rozpocząć nowe inwestycje.Zdaniem autora raportu, takiego trendu nie zatrzyma nawet wymóg posiadania 10-procentowego wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu na mieszkanie. Taki obowiązek wejdzie w życie pierwszego stycznia przyszłego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/magos

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~Kamil
http://www.promocjedeweloperow.pl/ strona z aktualnymi promocjami deweloperów
~robotnik
Chyba towarzystwo dostało cynk, że będą do POlski ściągać obcokrajowców z zamiarem osiedlenia.
~-Kalatrava
juz sciagaja - cadykow. Ale tego MSZ nie mowi bo wtedy by byl wielki szum o antysemityzm
~oro
A niech sobie budują i niech sobie je trzymają. Szacuje się że w 2035 r. np. taka Łódź będzie liczyć 530.000 mieszkańców, a nie 700.000 jak obecnie.Masa mieszkań po dziadkach, w których będą mieszkać wnuki bez zaciągania kredytów i spłacania rat. Emigracja zarobkowa młodych, którzy będą zakładać rodziny A niech sobie budują i niech sobie je trzymają. Szacuje się że w 2035 r. np. taka Łódź będzie liczyć 530.000 mieszkańców, a nie 700.000 jak obecnie.Masa mieszkań po dziadkach, w których będą mieszkać wnuki bez zaciągania kredytów i spłacania rat. Emigracja zarobkowa młodych, którzy będą zakładać rodziny za granicą dobije nie tylko deweloperkę, ale całą POlską gospodarkę.
~w35
tytuł Developrzeu budują na potęgę - ja się pytam do której potęgi 2 czy 3 ? pełen podziw ruchu w biznesie i w innych artykułach wskazywanie, że wynajem jest gorszy od kupna - no skoro budują na potęgę i polecają kupno a nie wynajem to rzeczywiście mają problem ze sprzedażą prawda ? tak mi przykro !!!!!!! heh
~erererer
mieszkania jeszcze niedawno były 2 razy tańsze niż obecnie i dopiero jak ich ceny spadną o 50% to będzie sens to kupować, teraz dzieje się jakieś wielkie nieporozumienie i lepiej sobie dom postawić
~handlarz
Ceny mieszkań powoli spadają. Co dobre dla osób planujących zakup mieszkania, trend ten powinien się utrzymać - czeka nas nadpodaż mieszkań. Obszerny raport o rynku nieruchomości w Polsce jest do przeczytania pod tym linkiem: http://independenttrader.pl/233,rzut_okiem_na_rynek_nieruchomosci.html
~PATRYJOTA
Jest to znowu budowanie nastepnej "banki nieruchomosci" ktora peknie a poza tym po co nam tyle mieszkan jak i tak duza ilosc stoi pusta oraz mlodzi wyjezdzaja a pozatym Polska ma dizy niz demograficzny i na wzrost sie nie zanosi.Wg mnie to za jakis czas ceny nieruchomosci beda spadac gdyz te ceny sa za duze do rynku nabywczego Jest to znowu budowanie nastepnej "banki nieruchomosci" ktora peknie a poza tym po co nam tyle mieszkan jak i tak duza ilosc stoi pusta oraz mlodzi wyjezdzaja a pozatym Polska ma dizy niz demograficzny i na wzrost sie nie zanosi.Wg mnie to za jakis czas ceny nieruchomosci beda spadac gdyz te ceny sa za duze do rynku nabywczego polskiego spoleczenstwa no i popyt tez malej na mieszkania.
~plazowicz
Na potęgę to budowały Hiszpania, Chiny albo USA. A to są drobne poperdy, o ile w ogóle są. W żaden sposób nie są w stanie zaspokoić popytu, który jest zresztą przy całkiem innych cenach. Śmieszny tytuł.
~shalom
Od roku probuje sprzedać w lewobrzeżnej Warszawie i jak to mawia prezes chu...j dupa i kamieni kupa. Nie wiem co to będzie ale chyba czeka POlandię większa korekta niż w Hiszpanii czyli spadek o co najmniej POłowę. W Warszawie lewobrzeżnej cena może spaść PPOniżej 4000 zł za m2 .

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki