REKLAMA

Deutsche Bank zaskoczył wynikami. Akcje w górę

2018-07-17 08:01
publikacja
2018-07-17 08:01

Deutsche Bank zaskoczył inwestorów wynikami finansowymi wypracowanymi w drugim kwartale 2018 r. Liczby były znacznie lepsze od przewidywań analityków i od razu znalazły swoje odzwierciedlenie w cenie akcji niemieckiego kredytodawcy – pisze CNN Money.

/ fot. Brendan McDermid / FORUM

Od dłuższego czasu największy niemiecki bank próbuje poprawić rentowność swojego biznesu. Ciągłe cięcia kosztów i ostatnia zmiana w fotelu prezesa miały przynieść długo oczekiwane zyski, ale nie było to tak proste, jak się wydawało – aczkolwiek nie przeszkadzało to spółce wypłacać coraz większych premii pracownikom.

Coś ruszyło

W końcu jednak coś się ruszyło. Deutsche Bank pokazał wyniki wstępne za ostatni kwartał, w których odnotował zysk brutto w wysokości 700 mln euro. To o 62 proc. więcej niż na początku roku. Zaskakujące okazały się także przychody, które wyniosły 6,6 mld euro.

/ Bloomberg

Inwestorzy dali ujście swojemu entuzjazmowi na giełdzie. Akcje giganta rynku bankowego podrożały do poziomu 10,30 euro za sztukę. To wzrost o prawie 8 proc. w ciągu jednego dnia. Deutsche Bank ma jednak wciąż wiele do nadrobienia, bo przez lata jego walory drastycznie taniały i dziś wciąż jest blisko najniższej historycznej ceny akcji.

Odbicie od porażek

O Deutsche Banku rzadko można było ostatnio przeczytać coś pozytywnego. Pogoń za zmniejszeniem kosztów zmuszała nowego prezesa Christiana Sewinga do drastycznych cięć listy etatów – ostatnie, o których informowaliśmy opiewały na 7000 stanowisk.

Niewiele ponad miesiąc temu Deutsche Bank trafił także na czarną listę Rezerwy Federalnej, a agencja S&P obcięła jej rating kredytowy. Zdecydowano się także na rezygnację z rynku amerykańskiego. - Nie jesteśmy wystarczająco silni w niektórych obszarach. Dlatego musimy działać jednoznacznie i dostosować naszą strategię. Nie ma czasu do stracenia, bo aktualne stopy zwrotu dla naszych udziałowców są nie do zaakceptowania – mówił Sewing, kiedy ogłaszał powrót do Europy i wycofanie się z bankowośći inwestycyjnej.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki