REKLAMA

Deutsche Bank zamyka placówki i zwalnia 3000 osób

2016-06-24 09:17
publikacja
2016-06-24 09:17

Deutsche Bank już niejednokrotnie informował o redukcjach zatrudnienia związanych z cięciem kosztów. Teraz realizuje kolejny etap, zwalniając 3000 osób i zamykając 188 placówek na rodzimym rynku.

Niemiecki gigant rynku bankowego wciąż czuje, że może sobie pozwolić na większe cięcia w celu przenoszenia biznesu do obsługi internetowej. Do końca roku w Niemczech ma pozostać tylko 535 placówek w większych aglomeracjach – donosi serwis Finextra.

fot. Kai Pfaffenbach / / FORUM

W przypadku redukcji etatów, 3000 stanowisk to nadal nie jest ostatnie słowo Deutsche Banku. Bank poinformował, że prowadzi obecnie rozmowy z przedstawicielami pracowników innych działów pracujących w Niemczech. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają powiększyć pulę wydatków na digitalizację działalności. W obecnej puli na ten cel jest 750 milionów euro do wydania do 2020 roku.

CEO Deutsche Banku, John Cryan, w wypowiedzi dla mediów przyznał, że jest mu bardzo przykro z tego powodu, ale bank jest zmuszony do reorganizacji w czasach, w których klienci oczekują dostępu do kont przez internet, a rynek nie rozpieszcza niskimi stopami procentowymi i coraz większą regulacją sektora bankowego.

Mateusz Gawin

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~foxi
D.Bank nie zbankrutuje NIGDY !
D.Benz nie zbankrutuje NIGDY !
VW nie zbankrutuje NIGDY !
~ded
13.50 -2.06 POTANIAŁY O -13.27% ...
~sdfsdf
dojcze to bankrut i o tym się mówi ale nie głośno...ale zarząd uspokaja pracowników komunikatami że nic się nie dzieje...dzieje się dzieje i radzę klientom i pracowników zwijać się z tego syfu
~Pytanie
Jeszcze ktoś ma wątpliwości, że DB zbankrutuje?
~wiadro
Od UK ani centa nie dostana juz .... koniec EU!
~dex
zaczyna sie kolejny kryzys???
~pol
Do wyborów w USA nic się nie stanie, później pytanie to już "nie czy, a kiedy". Po prostu Ci którzy kupowali w 2009/2010 muszą w końcu spieniężyć zyski, żeby nie zostały one tylko na papierze.
~aaaaaaaaaaaa
Czekamy na zwolnienia w Polsce lub komunikat o sprzedaży polskiej części

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki