Deutsche Bank ułaskawiony? Na rynku euforia

W piątek po południu pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby koszt ugody Deutsche Banku z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości został ustalony na „zaledwie” 5,4 mld dolarów. Po publikacji tej informacji akcje DB podrożały o przeszło 16%!

Pierwotna propozycja Amerykanów brzmiała: 14 mld USD, co w praktyce oznaczało wyrok śmierci. Deutsche Bank odparł, że tyle nie zapłaci i że wzorem swoich amerykańskich konkurentów zbije wysokość kary przynajmniej o połowę. Wygląda na to, że dopiął swego. Agencja France-Presse doniosła, że DB wstępnie ugadał się z „kowbojami” na kwotę 5,4 mld euro.

(Deutsche Borse)

To kwota będąca w zasięgu możliwości Deutsche Banku, którą może wyłożyć bez konieczności wsparcia ze strony państwa lub emisji nowych akcji na rynku. To także rezultat zgodny lub nawet nieco niższy od początkowych szacunków analityków.

Nic więc dziwnego, że na „tradycyjnym” parkiecie we Frankfurcie akcje DB zakończyły piątkową sesję (o 20:00) z ceną 11,74 euro, co oznaczało wzrost o 16,13% względem czwartkowego zamknięcia. A jeszcze w piątek rano notowania DB wyznaczyły historyczne minimum, na poziomie zaledwie 9,90 euro. Tylko przez ostatnie dwa tygodnie akcje DB przeceniono o 22%, zaś nawet po piątkowej zwyżce skala spadków od początku roku sięga niemal 48%.

Doniesienia, że najprawdopodobniej DB nie upadnie podczas weekendu, wywołały ogromną ulgę na rynkach finansowych. Niemiecki indeks DAX zyskał 1%, zaś euro z nawiązką odrobiło straty wobec dolara, powracając ponad pułap 1,12 USD. O 20:30 S&P500 i Nasdaq rosły po ok. 1%.

Potencjalna ugoda z Departamentem Sprawiedliwości nie kończy kłopotów największego niemieckiego banku. Deutsche Bank ma przed sobą rozliczenie jeszcze kilku poważnych fraudów, co może kosztować kolejne miliardy. Zmianie nie uległo także negatywne otoczenie rynkowe (np. ujemne stopy procentowe), które utrudnia bankowi zarabianie pieniędzy. Nierozwiązana została także kwestia gigantycznej ekspozycji DB na rynek pozagiełdowych instrumentów pochodnych.

Poniedziałek jest w Niemczech dniem wolnym od pracy: zamknięte będą m.in. banki oraz giełda we Frankfurcie.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~lech2011

Nie lubię prymitywnych i populistycznych tekstów typu “bakster”.
Tym niemniej czytając o DB, o jego machlojkach, oszustwach, o puszczeniu z torbami tysięcy klientów (już, albo niedługo), o subiektywnej i całkowicie negocjowalnej (nie wiadomo kogo z kim) wysokości kar od 14 mld do 5 mld, a na końcu, o jego bezkarności i że jest to zbyt duży bank, żeby upaść – krew mnie zalewa.
Takie banki są praktycznie poza prawem ? Ja za najmniejsze oszustwo poszedłbym do kicia…
Na czym - nic nie wnosząc - tak naprawdę zarabiają ci spekulanci ?
Mogą wywijać dowolne numery i są bezkarne ?
Mają maksymalnie opłacanych najlepszych prawników, a więc praktycznie możemy im nagwizdać ?
Dlaczego zyski banku idą do jego kieszeni, a w przypadku plajty płacimy wszyscy my, drobne żuczki ?
Niech upadnie pierwszy wielki bank, który nie może upaść !
Koniec z tym mafijnym systemem !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~cezar

buahahaha nastepny krok to beatyfikacja. To musi byc cud! Kondycja trupa i nagle sylwetka triatlonowca. Ludzi i inwestorzy nie sa deb...lami. Takie sciemy to moga walic niemieckim obywatelom - oni lykaja wszystko!

! Odpowiedz
0 7 ~jaszczomp

Jak to mawiają "co ma wisieć nie utonie".

! Odpowiedz
1 16 ~Jan

Bodajże Milton Friedman porównał rynek do seksu słowami; Przed końcem jest euforia :)

! Odpowiedz
3 11 ~Reporter

Pewnego dnia październik 1, 2016 zostanie uznany za ważny dzień w historii świata, bo to oznacza oficjalne przekazanie władzy ekonomicznej z Zachodu na Wschód, a zwłaszcza do Chin, bo Yuan oficjalnie staje się walutą SDR.

! Odpowiedz
0 10 ~malkontent

Ułaskawienie z twittera... plotka buduje potęgę gospodarczą Niemiec. Prawda jest taka, że DB ma duże kłopoty, nawet bardzo duże. A rozmowy z DOJ nawet się nie rozpoczęły. Ktoś nieźle zarobił na plotce (zasadniczo na ludzkiej głupocie, będącej nieskończonym źródłem kapitału) ale tych co uwierzyli nie ma co żałować.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Jan

Jeśli to o czym piszesz jest prawdą to może tylko znaczyć że jutro mamy czarny poniedziałek :)

! Odpowiedz
0 3 ~błagający odpowiada ~Jan

No błagam, jeden telefon Makreli do Mario, i choć by się cała Moskwa z DB wyprzedała to i tak cena wywali sufit jak będzie trzeba ;)

! Odpowiedz
1 2 ~Jan odpowiada ~błagający

Widzę że kolega nie bardzo rozumie czym jest pieniądz. Warto trochę poczytać. I Broń Boże Keyna.

! Odpowiedz
1 1 ~błagający odpowiada ~Jan

W sensie że Makrela nie ma kasy na telefon, czy że Mario nie ma kasy, czy że DB nie 'znajdzie' kasy? Od czasów rzymskich: pecunia non olet, i ciągle bez zmian, więc nie wiem na co teraz liczysz?

! Odpowiedz
0 14 ~lech2011

Czekam aż duży bank, który nie ma prawa upaść - upadnie.
Tak jak jest, nie może już być.

! Odpowiedz
1 2 ~Zdzicho

Angielska prasa podaje , ze Deutsche Bank razem z wloskim bankiem Monte dei Paschi i firma Nomura zostal pozwany przez sad w Mediolanie za falszowanie ksiegowosci / accounting / w latach 2008- 2012 .Osobiscie mysle , ze Wlosi moga Niemcom skoczyc tam gdzie ja nie chce ich pocalowac

! Odpowiedz
3 7 ~miro

55 bilionów $ w smieciowych papierach a zydy ciesza sie z kilku mld $

! Odpowiedz
3 17 ~GieldaToHazard

Teraz euforia, a potem jak pier...dyknie na gieldach, to grzybow w lesie bedziecie zbierac na obiad, bo nie bedzie was stac na obiad w restauracjach hight life. Wspomnicie moje slowa. Szkoda mi was inwestorzy.

! Odpowiedz
3 8 ~janek

Dla naiwnych Polaków co tak kochają „demokratyczne” USA - Lekcja jak USA zmienia się w strefę wojny. Nie trzeba dodawać że wasz lubiany Facebook blokuje te informacje.
http://www.zerohedge.com/news/2016-10-01/caught-tape-militarized-police-turn-peaceful-native-american-protest-war-zone

! Odpowiedz
6 7 ~Reporter

Tak to ma wyglądać tak jak zawsze pisze pierwsza ma paść Europa albo Japonia, angielski wymagany, I nie ma nawet mowy aby USA poszły na ugodę z DB, nie po to się tak napracowały. A w międzyczasie nie pogardzą wojenką na duża skale.
http://themillenniumreport.com/2016/09/the-controlled-demolition-of-deutsche-bank- and-financial-collapse-of-europe/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Reporter

Ten powinien się wkleić http://themillenniumreport.com/2016/09/the-controlled-demolition-of-deutsche-bank-and-financial-collapse-of-europe/

! Odpowiedz
0 2 ~lech2011

Oops! That page can’t be found.

! Odpowiedz
0 1 ~lech2011 odpowiada ~Reporter

The Millennium Report
September 30, 2016

! Odpowiedz
1 7 ~lech2011

Jakieś brednie religijno-żydowskie:

“The End Of The World As We Know It”

Everything points to this October regarding the execution of the controlled demolition. Deutsche bank could be brought down as soon as Monday, October 2. There are a number of reasons why this October promises to be a momentous month. Monday happens to be the very last day of the Biblical Shemitah Jubilee. It is followed by the Hebrew month of Tishri, the traditional month of stock market crashes, bond market blowouts, economic recessions and depressions, as well as other similar dramatic events (like 9/11).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~zmartwiony

Witam pytanie czy nie upadnie Getin Bank?

! Odpowiedz
0 12 ~efekt_jojo

Kto za to zapłaci? Jak zwykle podatnicy!

! Odpowiedz
0 8 ~Reporter

Wiadomość o ugodzie DB z USA okazuje się nieprawdziwa która to miała i spowodowała piątkowe odbicie na fali optymizmu, dodatkowo Włoskie banki występują z roszczeniami przeciwko DB o zakładanie fałszywych kont. I jeszcze proces o manipulację cenami metali szlachetnych. Oj będzie się działo. Proponuję zaopatrzyć się w Popcorn i Coca-Colę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Reporter

Wiadomość o ugodzie oparta była na agencji AFP a opublikowana na Twitter.
A więc jak widać Biznes świata jest w desperacji tak potężnej że przenosi się na Twitter`sa. Hahaha

! Odpowiedz
0 1 ~weryfikator

znowu news z jakiegoś brukowca odnośnie danych o ugodzie?


źródło?

! Odpowiedz
0 1 ~HiszpańskaInkwizycj odpowiada ~weryfikator

Jeśli SWR rekomenduje Polakom krótką, ja zajmuję długą - proste jak instrukcja czyszczenia Makarowa! (to tylko moja uwaga, a nie rekomendacja)

! Odpowiedz
1 0 ~Reporter odpowiada ~weryfikator

Sam sobie poszukaj pisze sie proszę

! Odpowiedz
0 1 ~weryfikator odpowiada ~Reporter

a więc nie spamuj bzdurami jak nawet linku do źródła nie wkleisz żeby zweryfikować

w takim razie do nie zobaczenia z kolejnym newsem

! Odpowiedz
9 2 ~max_kolanko

Max Kolanko to mój ulubiony poeta i bajkopisarz

! Odpowiedz
0 3 ~ererer

no tak, teraz kar nie muszą płacić bo postraszą że się wkurzą i zbankrutują i każdemu to wyjdzie 10 razy gorzej niż by z tej kary mieli więc hulaj banku, jesteś zbyt duży by upaść i kary płacić

! Odpowiedz
3 21 ~Prorok

i tak ten cały system finansowy yebnie na pysk i nic nie pomogą zaklinania anali i pomoc publiczna. Trupa można trzymać pod respiratorem ale nie zmienia to faktu, że trup jest trupem. A do naiwnych i ogłupionych "neoliberalnym rajem" jaki miał zapewnić pieniądz tworzony z powietrza i wirtualna gospodarka oparta na giełdach/rynkach finansowych napiszę tylko tyle i aż tyle - żal mi was, ale wspomnicie za niedługo moje słowa. Żyjemy w ciekawych czasach a świat jaki znamy właśnie kończy się na naszych oczach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 21 ~bbb

Taka jest cena za którą Merkelowa sprzedała Europę za TTIP?

! Odpowiedz
1 10 ~JK

DB to bankrut

! Odpowiedz
4 8 ~wredny

pisałem , że trzeba to kupić już w środę bo gdy wszędzie już napisali że upada to idzie gruuube odbicie ! a potrwa ono aż do ogłoszenia wyników za 3 kw . gdzie DB pokaże całkiem przyzwoite wyniki

! Odpowiedz
2 5 ~JP

Odroczenie wyroku. Po wyborach w USA ten bank oficjalnie upadnie.
mBank to chyba spolka corka DB ?
na wszelki wypadek wycofałem środki...

! Odpowiedz
0 6 ~wredny

to jest s-ka Commerzbanku (tez niemieckiego)

! Odpowiedz
0 3 ~chamowaty odpowiada ~wredny

i też mającego nie małe kłopoty.

! Odpowiedz
1 9 ~QA

Nic nie upadnie i resetu ani końca świata też nie będzie. Chodzi o straszenie a nie o prawdziwy dramat. Taka gierka.

! Odpowiedz
0 9 ~lech2011

nawet nie o straszenie, tylko o udawanie, że straszymy.
Przecież alternatywą jest upadek tego systemu.

! Odpowiedz
0 1 ~sorry

To prawda. Chodzi o straszenie. Jak to w byznesie.
Tylko, że się ktoś w tym tańcu na linie może potknąć. Z Lehman Bros też nie tak miało być jak wyszło.

! Odpowiedz
4 22 ~hayek

Demokraci boją się oddania władzy Trumpowi i za wszelką cenę nie chcą rozpoczęcia recesji przed wyborami, a upadek DB byłby punktem zapalnym stąd lekką ręką odpuścili Niemcom. W sumie i tak miał być to tylko psztyczek w nos za Apple. Po wyborach w USA jak wygra Trump będzie zupełnie inna sytuacja.

! Odpowiedz
12 4 ~agasssus

ale wybory wygra Clinton

! Odpowiedz
1 12 ~chiwd odpowiada ~agasssus

Co za różnica kto wygra. I tak wiadomo kto rządzi.

! Odpowiedz
2 4 ~Raptor

A co z pozostałymi problemami ? Instrumenty pochodne i kapitalizacja? Moim zdaniem jeszcze za wczesnie na szampany.

! Odpowiedz
10 5 ~KhalDrogo

~kimdzongtusk widać, że miałeś problemy z ukończeniem gimnazjum

! Odpowiedz
2 8 ~KIMDZONGTUSK

Może cos konkretnie trolku ? bo widzę że ty to z tych, co rzucą błotem byleby się przyczepiło ale samemu nic madrego nie napoisze

! Odpowiedz
2 0 ~jhhhj

dziekuje za info.
ugoda raczej bedzie inna, ake nie jankesi wbija niz temu bankowi

! Odpowiedz
4 23 ~KIMDZONGTUSK

Onegdaj takie same ruchy były na Universalu, Petrolinveście i pewnie jeszcze kilku innych spólkach. Bank zalewarowany na kilkadziesiąt bilionów euro ( nikt nie wie ile) i kara mniejsza o 6mld ma go uratować ?! Tylko debil w cos takiego uwierzy.DB powinno zabnkrutować a Jankesi nie powinni zobaczyć ani centa.

! Odpowiedz
1 4 ~RICO

Jeden z tych banków,których udało się uratować i to bez pomocy mamy makreli i podatników.Tak potrafią uzdrawiać tylko sami banksterzy !

! Odpowiedz
5 2 ~mariusz

:Witam Serdecznie wszystkich i blagam was z calego serca o podarownie dla mnie zywnosci ktora mi sie nie zepsuje bo nie posiadam lodowki oraz odzieszy i Obuwia mam nr 44 dla mnie za co z calego serca bardzo wszystkim dziekuje i prosze przeczytajcie cala moja wlasna prozbe
jest Tutaj cala moja wlasna prozba do przeczytania i dziekuje za kazda pomoc

www.proszeprzeczytaj.webnode.com


Tu reportaz o mnie w t v p 1


https://youtu.be/oi2haT_8NGw

DZIEKUJE ZA KAZDA POMOC I PRZECZYTANIE MEJ PROZBY POZDRAWIAM WSZYSTKICH MARIUSZ


LISTA MEDALISTÓW kat babighton

niepelnosprawni.pl/ledge/x/3672

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 28 ~czytelnik

"Deutsche Bank ma przed sobą rozliczenie jeszcze kilku poważnych fraudów". Fraudów?? Proszę się nie bać tłumaczenia - oszustw.

! Odpowiedz
2 20 ~mike

A tymczasem w Polandzie. Polisolokaty, franki, opcje walutowe i nic. Nie ma winnych. Żaden banksterki nie siedzi ...

! Odpowiedz
0 26 ~lech2011

Czy nie dałoby się napisać skąd się wzięła kwota 14 mld i 5,4 - czyli jak to wyliczono ?
I dlaczego USA zrezygnowało z należnej wyższej kwoty, która - zdaje się - była swobodnie do wygrania w sądzie oraz na czym polegało porozumienie między stronami ?
Za co doszło do tak wielkiej redukcji, co w zamian ?
Bank nie może upaść to za mało i wymagałoby komentarza...
USA chciały upadku tego banku i nagle zmieniły zdanie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 ~KIMDZONGTUSK

DB i tak musi isc do piachu a Jankesi pewnie uznali, że więcej się nie da wycisnąć i , że jak będą obstawiać przy swoim ( czyli kwocoe 11mld) do mogą nic nie dostać. Taka jest moja koncepcja/spekulacja.
Druga to tak, że UE odpuści Apple-owi. Tak czy siak 1% uprzywilejowanych bawi sie kosztem reszty a populiści i z lewicy i z prawicy zdobywają pomału wladzę. Nowy "hitlerek" czy "stalinek" u wladzy to kwestia czasu. Pzrypominam, że Hitler doszedł do władzy na drodze demokratycznych wyborów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~lech2011 odpowiada ~KIMDZONGTUSK

ja myślę, że raczej bali się pełnej rujnacji światowego systemu bankowego.
Bo co by się stało gdyby DB upadł ? Ktoś to ogarnia ?

! Odpowiedz
0 4 ~Reporter

W tym linku poniżej: Wściekłym Rick Santelli na malwersantów bankowych – apeluje: "Proszę, nie pomagajcie nikomu!"
http://www.zerohedge.com/news/2016-09-30/furious-rick-santelli-rages-janets-jawboning-please-dont-help-anymore


! Odpowiedz
1 22 ~Cash

Welcome to casino! Skoro UE dowaliła Apple, to USA musi dowalić UE. Ktoś pogrywa w grubą grę kosztem wszystkich. Papier dla amatorów ostrej jazdy. Ale zdziwi się ten kto myśli, że DB wyszedł już z tarapatów. W odróżnieniu od Lehmana chłopaki mają prawie 600 mld EUR depozytów, jak im ludzie zaczną walić drzwiami i oknami i wyciągać kasę, nawet pierdylion EUR wydrukowany przez Draghiego &Co nie pomoże. Aktywa DB to połowa niemieckiego PKB! a ich ekspozycja na derywaty to ca. 20x PKB NIemiec! Jak ktoś mówi, że sytuacja jest opanowana zwyczajnie kłamie. Niemcy mogą mieć niebawem prawdziwą jesień średniowiecza.......

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 21 ~Xawery88

Oo a może tak nam banki (banksterki ) zaczną umarzać nasze długi :)?

! Odpowiedz
0 13 ~Xawery88

Po prostu cyrk jak h.... i pic na wodę to tu soe wyprawia nagle amełyka obniżyła dług heheh i ktoś sobie zarabia krocie na takich spekulacjach ten Bank juz dawno powinien upaść tracę zaufanie do systemu monetarnego !

! Odpowiedz
4 0 ~Adas

no bo Niemcy dbają o pracownika www.butydopracy.eu i tak teraz już w Polsce może być

! Odpowiedz
0 30 ~Reporter

DB potrzebował dzisiaj jakiejkolwiek plotki jak „Jak kania dżdżu” Bo w przeciwnym wypadku by było po ptokach. Co ma wisieć nie utonie to takie odwlekanie tej katastrofy światowej, naiwniacy myślą że rząd wykupi DB Hahaha. Tak rząd ma kasę hahahaha, który? A jeszcze czeka DB sprawa za malwersacje z metalami szlachetnymi. DB ma dzisiaj typowe odbicie zdechłego kota. Niestety na optymizmie nadziejach i ogólnym światowym bałaganie daleko nie ujedzie z tym plecakiem trujących derywat. Ale podziwiam upór malwersantów i walkę o pozostanie na powierzchni. Od pierwszego trochę odetchną bo Azja ma tydzień wakacji to będą mogli trochę podokazywać. Tak władze monetarne świata od dawna mają plan B Pod tytułem „Wielka niespodzianka dla światowego Janka jak się zbudzi z ranka”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~Michał_

Najpewniej kupili sami akcje db i zarobili krocie a teraz się cieszą taka ironia losu

! Odpowiedz
0 6 ~amchu

"Zu keinem Zeitpunkt in den vergangenen zwei Jahrzehnten war die Deutsche Bank, was ihre Bilanz angeht, so sicher wie heute."Kazdy musi upasc na swoj pysk aby zrozumiec swoje bledy, co nie znaczy ze teraz bedzie cacy .Raz qrwa zawsze qrwa cytujac marszalka Pilsudskiego

! Odpowiedz
2 11 ~kowboyKuczynski

niech teraz departament skarbu zwroci te 5mld usd do ludzi ktorym pozabieraly banki domy na calym swiecie a nie tylko amerykanskim prosiakom.

to w interesie dep sprawiedliwosci w USA jest wywolywac kryzysy po wczesniejszym podpuszczeniu bankow, w miedzy czasie zlicytowac tysiace ludzi, sciagnac kase z bankow i gra i buczy. oczywiscie ciemnota niewyedukowanych amierykanskich warcholow wszystko zaplaci.
jak sie tma tepy narod to latwo mozna nim sterowac.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~ok

nob i waluty sie po............ly

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG -0,15% 40 827,13
2020-03-30 17:15:02
WIG20 0,12% 1 477,65
2020-03-30 17:15:01
WIG30 -0,10% 1 699,74
2020-03-30 17:15:01
MWIG40 -1,10% 2 832,89
2020-03-30 17:15:01
DAX 1,90% 9 815,97
2020-03-30 17:37:00
NASDAQ 3,62% 7 774,15
2020-03-30 22:03:00
SP500 3,35% 2 626,65
2020-03-30 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.