Deutsche Bank - były premie, teraz zwolnienia

Deutsche Bank rozpoczął redukcje etatów, pracę straci do 500 pracowników. W ciągu ostatnich dwóch tygodni bank ciął zatrudnienie w bankowości inwestycyjnej wyższego i średniego szczebla przede wszystkim w Londynie i Stanach Zjednoczonych. 

(fot. Luke MacGregor / )

Co najmniej 250 miejsc pracy zostanie zlikwidowanych w Deutsche Banku na świecie. Jak dowiedział się serwis Bloomberg, etaty są likwidowane z uwagi na brak perspektyw na poprawę dochodów i zysków. Transakcje w jednostce kierowanej przez Marcusa Schencka i Gartha Ritchie spadły w ostatnim kwartale o 27 procent, a opłaty za doradztwo w zakresie umów i sprzedaży papierów dłużnych spadły o 3 procent.

Do tych faktów można dołożyć informację, o której pisaliśmy na koniec stycznia bieżącego roku na łamach Bankier.pl, w zakresie przyznawanych premii. Mimo trzeciego z rzędu roku strat niemiecki bank zwiększył pulę premii za miniony rok do 1,2 mld dolarów. Ta informacja była była niezrozumiała dla inwestorów, jednak bank zapewnia, że mimo kiepskich nagłówków w mediach, sytuacja w firmie z siedzibą we Frankfurcie jest zdrowa. 

– Ponieważ byliśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zysku netto za ubiegły rok, postanowiliśmy nie karać naszych pracowników za reformę podatkową, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych – tłumaczył wówczas Joerg Egendorf, rzecznik Deutsche Banku.

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.