Design w biznesie się opłaca

Design to brzmi dumnie, ale jak się okazuje to słowo nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych. Dla wielu firm właśnie design może być kluczem do sukcesu i stać się przewagą konkurencyjną. Przykładem firmy, która swoją przyszłość i dalszy rozwój uzależnia od zainwestowania w design, jest rodzinna firma z Rzeszowa produkująca meble hotelowe.

Firma Bumera istnieje na rynku od 8 lat, choć jej korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych. Obecnie produkuje 200 pokoi hotelowych miesięcznie, a jak zapewnia prezes firmy Piotr Oppenauer dzięki poczynionym inwestycjom w niedługim czasie planują podwoić produkcję. Obecnie firma działa na rynku polskim i niemieckim, z czego 80 proc. sprzedaży przypada na rynek niemiecki. Firma rozważa także ekspansję na kolejne zagraniczne rynki, w pierwszej kolejności na francuski.

Jak przyznaje prezes Bumery na pewnym etapie życia firmy design stał się kluczowym elementem jej dalszego funkcjonowania. Stąd decyzja o skorzystaniu ze środków unijnych. Działanie 1.4 „Wzór na konkurencję” z  programu  Polska Wschodnia daje możliwość rozwinięcia swojej firmy przez zainwestowanie w design. Jest to program dla mikro małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą realizować projekty na terenie Polski Wschodniej, czyli na terenie 5 województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, warmińsko - mazurskiego i podlaskiego.

Bumera zakończyła właśnie I etap konkursu, pozytywnie przeszła audyt i w drodze przetargu wyłoniła wykonawcę strategii wzorniczej -  Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na zakup maszyn, a następnie zakup oprogramowania. Aby koszty inwestycyjne zostały dofinansowane konieczne jest wprowadzenie na rynek innowacyjnej usługi bądź produktu. W przypadku Bumery, innowacją będą drzwi, które poprzez odpowiedni design będą spójne ze stylem zaprojektowanych przez firmę mebli hotelowych.

Wnioski do udziału w I etapie konkursu „Wzór na konkurencję” można składać od 13 września do 15 listopada bieżącego roku. II etap konkursu został już ogłoszony, a wnioski można składać do 31 maja 2018 roku.

Więcej w materiale wideo.

Masz pytania dotyczące „Wzoru na konkurencję” lub aplikowania o inne fundusze? Napisz do nas na pulsfunduszy@pb.pl lub zadaj pytanie na profilu Bankier.pl na Facebooku.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl