Trump wysyła kongresmenki do "ich ojczyzn"

Prezydent USA Donald Trump zaatakował w niedzielę na Twitterze grupę kongresmenek z Partii Demokratycznej za krytykowanie masowych akcji przeciw imigrantom i napisał, że powinny opuścić kraj i wrócić do tych "dotkniętych przestępczą zarazą miejsc, z których pochodzą".

(Twitter)

Kongresmenki krytykowały politykę migracyjną prezydenta, a zwłaszcza organizowane na jego zlecenie naloty służb migracyjnych, mające za zadanie zatrzymanie nielegalnych imigrantów i deportowanie ich.

"Jakie to interesujące, widzieć Progresywne Demokratyczne kongresmenki pochodzące z krajów, których rządy są kompletną i totalną katastrofą, najgorsze, najbardziej skorumpowane i niewydolne na całym świecie (o ile w ogóle mają funkcjonujące rządy), jak teraz głośno i złośliwie mówią ludziom w Stanach Zjednoczonych, największemu i najpotężniejszemu państwu na świecie, jak powinien działać rząd" - napisał Trump.

"Czemu nie wrócą i nie pomogą naprawić tych całkowicie zepsutych, dotkniętych przestępczą zarazą miejsc z których pochodzą. A potem wrócą i pokażą nam jak się to robi" - głosi kolejny tweet prezydenta.

Jego napastliwe uwagi były - jak pisze AP - prawie na pewno skierowane do Alexandrii Ocasio-Cortez, młodej, ale bardzo popularnej kongresmenki z Nowego Jorku i grupy jej sojuszniczek w Kongresie nazywanej "oddziałem" oraz Ilhany Omar, Ayanny Pressley i Rashidy Tlaib. Tylko Omar, która pochodzi z Somalii, nie urodziła się w USA.

Ocasio-Cortez zareagowała na Twitterze: "Panie prezydencie, kraj z którego pochodzę (...) to Stany Zjednoczone".

W Ameryce w piątek rozpoczęły się już protesty przeciwko zaplanowanym od niedzieli masowym deportacjom. Władze niektórych stanów i miast zapowiedziały, że nie będą udzielać pomocy służbom migracyjnym.

Amerykański Związek Wolności Obywatelskich (ACLU) wystąpił z pozwem przeciw najnowszej akcji Trumpa, uzasadniając, że przed deportacją nielegalni powinni mieć prawo przedstawienia swojej sprawy sędziemu migracyjnemu.

Agencja ds. Imigracji i Ceł (ICE) zamierza rozpocząć w niedzielę akcję w 10 dużych miastach, w tym w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles, Houston, ale się do tego nie ograniczy. Media podkreślają, że celem staną się także rodziny, włączając w to mieszkające w USA od dziesięcioleci z dziećmi, które są obywatelami amerykańskimi. 

fit/ bjn/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 13 gumball

W końcu ktoś powiedział prawdę prosto w oczy tym demokraciuchom, odpowiednikom europejskich "liberałów" w stylu PO itp., którzy maja tyle wspólnego z liberalizmem, co świnia z nocnymi lotami na słońce. Precz z chorą poprawnością polityczną będącą zamachem na ludzką godność i wolność słowa!

! Odpowiedz
5 13 ekwador15

u nas też sa tacy w social mediach. koles ma obrazek Powstania Warszawskiego i wielki patriota a siedzi w niemczech od 10 lat i pracuje tam :D ale patriota, pisze ze piekny kraj, ze jest dumny ze z niego pochodzi a wyjechal :D to niech wraca i tu zyje. nie zrobi tego, nie przerzuci sie z zarabiania euro i zycia w normalnym kraju na zarabianie w PL i zycia w kraju z wyzszym vatem niz w Niemczech

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 16 and00

Już myślałem że piszesz o Antony Rostowski, albo Donaldzie Tusku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil