REKLAMA

Departament Stanu: nie będzie złagodzenia sankcji wobec Rosji za odblokowanie ukraińskich portów

2022-05-25 20:49
publikacja
2022-05-25 20:49
Departament Stanu: nie będzie złagodzenia sankcji wobec Rosji za odblokowanie ukraińskich portów
Departament Stanu: nie będzie złagodzenia sankcji wobec Rosji za odblokowanie ukraińskich portów
/ Reuters

Stany Zjednoczone nie złagodzą sankcji wobec Rosji w zamian za odblokowanie ukraińskich portów - powiedział w środę rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price. Rzecznik odniósł się do propozycji, którą przestawił rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Andriej Rudenko.

Nie wierzymy w puste obietnice Moskwy, a jedyny sposób w jaki Rosja może doprowadzić do zniesienia sankcji, to zaprzestanie agresji na Ukrainę - oświadczył Price.

Rudenko oznajmił wcześniej, że Moskwa jest gotowa otworzyć korytarze humanitarne dla statków transportujących produkty rolne z Ukrainy.

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba nazwał tę propozycję Rosji próbą szantażowania wspólnoty międzynarodowej.

Światowy Program Żywnościowy (WFP) poinformował, że szacuje się, iż w silosach na Ukrainie znajduje się obecnie około 22 milionów ton zboża, które nie może opuścić kraju przez rosyjską blokadę portów czarnomorskich.

Brytyjskie MSZ oskarżyło władze Rosji, że używają żywności jako broni i wezwało do natychmiastowego zakończenia blokady ukraińskich portów. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
polonu
Kto uspokoi jankesów ,upadający bankrut ma decydować , kto gdzie za ile i od kogo kupi surowce z Polską to mogą sobie takie numery robić ale nie z większymi chłopcami .. Tu jeszcze będzie ciekawie bo coś mi się wydaje że Chińczycy zrobią z nimi porządek, na razie zachowują stoicki spokój .,
faramir_z_gondoru odpowiada (usunięty)
Rozumiem, że lepiej Ci się żyje pod amerykańskim czy mojżeszowym butem? Bo chyba nie wierzysz, że w Polsce mamy suwerenne rządy? Nie będę dawał Ci przykładów, bo w internecie je sobie znajdziesz. Nie podoba mi się Polin w Polsce ani Ukro-pol, czyli łączenie na siłę dwóch wrogich sobie narodów (posłuchaj co opowiada Duda-obłuda). Rozumiem, że lepiej Ci się żyje pod amerykańskim czy mojżeszowym butem? Bo chyba nie wierzysz, że w Polsce mamy suwerenne rządy? Nie będę dawał Ci przykładów, bo w internecie je sobie znajdziesz. Nie podoba mi się Polin w Polsce ani Ukro-pol, czyli łączenie na siłę dwóch wrogich sobie narodów (posłuchaj co opowiada Duda-obłuda). To jest jawny akt zdrady i za to powinien być stryczek. Nie mówiąc o tym, że jest to naplucie w twarz naszym przodkom, którzy oddali życie, by Polska miała swoje granice. Czy Ty naprawdę nie widzisz, że w imię głupio pojętej solidarności idziemy jako kraj na dno? Wytłumacz mi jedno: dlaczego my wprowadzamy embargo na ruski gaz i ropę, a Ukraina w najlepsze kupuje te surowce i nie myśli przestawać?

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki